Dushanba kuni "Neradzurri" jamoasi 1/8 final bahsida "Fluminense"ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Marottaning aytishicha, bu mavsum ularning 63-o‘yini bo‘lib, bu futbol uchun g‘ayrioddiy ko‘rsatkich hisoblanadi.
Raqiblariga nisbatan 21 o‘yin ko‘proq o‘tkazishdi. Jamoa Italiyada ham, Yevropada ham kurashdi, ammo ikkinchi o‘rin doimo mag‘lubiyat sifatida qaralmaydi.
U bu mavsumni umuman ijobiy deb baholaydi. Oldinroq "Inter" Chempionlar Ligasi finalida mag‘lub bo‘lgan, Seriya Ada ikkinchi o‘rinni egallagan hamda Italiya Kubogida yarim finalda safdan chiqqan edi. Yozda Krishtian Kivu jamoani boshqaruvchisi lavozimiga Simone Indzagi o‘rnini egalladi.
Marotta fikricha, jamoa ko‘p o‘yinlar o‘tkazib, ko‘plab sinovlardan o‘tgan, bu esa ularning kuchli va barqaror ekanligini ko‘rsatadi. Shunday qilib, mavsum natijalari jamoa uchun umidsizlik emas, balki o‘sish va rivojlanish uchun asos bo‘ladi.

Marotta: Интер уверенно вышел из летних испытаний
Президент миланского "Интера" Джузеппе Маротта высказал свои мысли после выхода команды из соревнования за Кубок мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В понедельник "Нерадзурри" проиграли "Флуминенсе" со счетом 0:2 в матче 1/8 финала. По словам Маротты, это была их 63-я игра в этом сезоне, что является необычным показателем для футбола.
Они провели на 21 игру больше, чем соперники. Команда боролась как в Италии, так и в Европе, однако второе место не всегда рассматривается как поражение.
Он оценивает этот сезон в целом как положительный.
Ранее "Интер" проиграл в финале Лиги чемпионов, занял второе место в Серии А и выбыл на стадии полуфинала Кубка Италии. Летом Кристиан Киву занял пост главного тренера команды вместо Симоне Индзаги.
По мнению Маротты, команда провела много игр и прошла через множество испытаний, что показывает их силу и стабильность. Таким образом, результаты сезона станут основой не для отчаяния, а для роста и развития.