Romano: Gyuler «Inter»ga o‘tishi hozircha mumkin emas
Insayder Fabrizio Romano Milanning "Inter" klubi Madridning "Real" jamoasida o‘ynaydigan hujumchi yarimhimoyachi Arda Gyulerga qiziqishi haqida tarqalgan mish-mishlarga oydinlik kiritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli futbolchi ba’zan "Real"ning asosiy tarkibida o‘ynamaydi, shuning uchun matbuotda uning klubni tark etishi mumkinligi haqida gap-so‘zlar mavjud. Romano ta’kidlashicha, Gyulerning "Inter"ga o‘tishi haqida tarqalgan gaplar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi.
Klub rahbariyatlari uning transferi bo‘yicha hech qanday muzokaralar olib bormagan. Hatto uning Italiyaga ko‘chib o‘tishi mumkinligi haqida ham biror belgi yo‘q.
Shuningdek, dushanba kuni "Inter" jahon klublari chempionatining 1/8 final bosqichida braziliyalik "Fluminense"ga 0:2 hisobida yutqazib, musobaqadan chiqib ketdi. Seshanba kuni esa "Real" jamoasi "Yuventus" bilan o‘yin o‘tkazadi.
Bu holat transfer yangiliklariga ta’sir qilmaydi va hozircha Arda Gyuler "Real"da qolishi kutilmoqda. Futbolchilar va klublar o‘rtasida kelgusidagi harakatlar haqida aniq ma’lumotlar paydo bo‘lganda rasmiy manbalar tomonidan e’lon qilinadi.

Романо: Гюлер «Интер»у перейти пока невозможно
Инсайдер Фабрицио Романо прояснил слухи о том, что миланский клуб «Интер» заинтересован в нападающем полузащитнике Арде Гюлере, который играет в мадридском «Реале». Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний футболист иногда не играет в основном составе «Реала», поэтому в прессе появились разговоры о том, что он может покинуть клуб. Романо подчеркивает, что слухи о переходе Гюлера в «Интер» не соответствуют действительности.
Руководства клубов не проводили никаких переговоров по его трансферу. Даже нет никаких признаков того, что он может переехать в Италию.
Также в понедельник «Интер» проиграл бразильскому «Флуминенсе» со счетом 0:2 в 1/8 финала чемпионата мира клубов и выбыл из турнира. Во вторник команда «Реал» проведет матч с «Ювентусом».
Эта ситуация не повлияет на трансферные новости, и пока ожидается, что Арда Гюлер останется в «Реале». Официальные источники опубликуют информацию о будущих действиях между игроками и клубами, когда появятся точные данные.