Milanning "Inter" futbol klubining yarim himoyachisi Hakan Chalhanoglu yaqin orada sotilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turli manbalar xabar berishicha, 31 yoshli futbolchi "Galatasaray" ga o‘tishni istamoqda. Jamoaviy jahon chempionati 1/8 final o‘yini doirasida "Neradzurri" jamoasi "Fluminense" ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgach, noxush vaziyat yuzaga keldi.
Lautaro Martinez nomi tilga olinmagan jamoadoshlarini yetarlicha kurashmaganlikda aybladi. Shuningdek, klub prezidenti Juzeppe Marotta chilvachilik qilmay, kapitan Chalhanoglu haqida gapirayotganini ochiqchasiga aytdi va yarim himoyachini sotishga tayyor ekanligini bildirdi. Biroq, mashhur futbol jurnalisti Fabrisio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, "Inter" turk futbolchisini shunchaki qo‘yib yubormaydi.
Chalhanoglu Milan klubining qadrli o‘yinchisi bo‘lib qolmoqda, shuning uchun xaridorlar katta summa taklif qilishi kerak bo‘ladi. Eng asosiy nomzod "Galatasaray" bo‘lib qolmoqda, ammo boshqa klublar ham bunga qiziqish bildirishi mumkin.
Ushbu holat kelajakda Chalhanogluning karerasiga ta’sir ko‘rsatishi ehtimoldan xoli emas. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar diqqat bilan kuzatilmoqda.

Inter Chalhanogluni продает только за большую сумму
Полузащитник миланского футбольного клуба "Интер" Хакан Чалханоглу может быть продан в ближайшее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Разные источники сообщают, что 31-летний футболист хочет перейти в "Галатасарай". Неприятная ситуация возникла после того, как команда "Нерадзурри" проиграла "Флуминенсе" со счетом 0:2 в рамках 1/8 финала чемпионата мира среди клубов.
Лаутаро Мартинес обвинил своих товарищей по команде в недостаточной борьбе. Также президент клуба Джузеппе Маротта открыто заявил, что говорит о капитане Чалханоглу и готов продать полузащитника.
Однако, по информации известного футбольного журналиста Фабрицио Романо, "Интер" просто так не отпустит турецкого футболиста.
Чалханоглу остается ценным игроком для миланского клуба, поэтому покупатели должны будут предложить большую сумму. Основным кандидатом остается "Галатасарай", но и другие клубы могут проявить интерес.
Эта ситуация может оказать влияние на карьеру Чалханоглу в будущем. Переговоры между клубом и футболистом внимательно отслеживаются.