“Manchester Siti” bosh murabbiyi Xosep Gvardiola klubaro jahon chempionatining 1/8 final bosqichida Saudiya Arabistonining “Al-Xilol” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda mag‘lubiyatdan keyingi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoamiz qo‘shimcha vaqtda 3:4 hisobida yutqazdi. O‘yin haqidagi fikrlarini aytgan Gvardiola, play-off bosqichidagi har bir o‘yin qiyin kechishini ta’kidladi. Ular raqibga o‘ynashga imkon berib, o‘zlari esa ko‘plab imkoniyatlar yaratganini aytdi.
Jamoa bu o‘yinda yaxshi o‘ynagan bo‘lsa-da, raqib darvozabonining ajoyib to‘plarni saqlab qolganini alohida ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bundan ortiqroq aytadigan so‘zi yo‘q. Turnirning chorak finalida “Al-Xilol” braziliyalik “Fluminense” jamoasi bilan uchrashadi.
“Fluminense” milanlik “Inter” jamoasini musobaqadan chiqarib yuborgan. Bu o‘yinlar katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Гвардиола: Манчестер Сити позволил Аль-Хилолу, проиграл
Главный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола высказал свои мысли после поражения от саудовской команды "Аль-Хилоль" в матче 1/8 финала клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Наша команда проиграла со счетом 3:4 в дополнительное время. Гвардиола, комментируя игру, отметил, что каждая игра на стадии плей-офф будет сложной. Они позволили сопернику играть, в то время как сами создали множество возможностей.
Хотя команда сыграла хорошо в этом матче, он особо подчеркнул, что вратарь соперника великолепно спасал мячи. По его словам, у него нет больше слов для комментариев. В четвертьфинале турнира "Аль-Хилоль" встретится с бразильским клубом "Флуминенсе".