Gvardiola: Manchester Siti tarkibi katta va raqobatbardosh
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaning hozirgi tarkibi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada yaxshi tarkib mavjud, ammo ba’zi o‘yinchilarga imkon berilmaganidan afsusda. Jamoada katta zaxira borligi sabab, barcha futbolchilarni maydonga tushirish imkoniyati yo‘q.
Gvardiola kelajakda nima bo‘lishini ko‘rib chiqamiz dedi. Eslatib o‘tish joiz, yaqinda «Manchester Siti» Saudiya Arabistonining «Al-Xilol» jamoasiga 3:4 hisobida imkoniyatdan keyingi vaqtda mag‘lub bo‘lib, Klub jahon chempionati 2025 turniridan 1/8 final bosqichida chiqib ketdi.
Yangi Angliya Premer-ligasi mavsumi avgust o‘rtalarida boshlanadi. O‘tgan mavsumda «shaharliklar» musobaqani uchinchi o‘rinda yakunlashdi.
Jamoaning kelajagi va yangi mavsumdagi ishtiroki ko‘plab muxlislar tomonidan qiziqish bilan kutilyapti. Gvardiola o‘z tarkibini yanada kuchaytirish va raqobatbardosh bo‘lish uchun harakat qilmoqda.

Гвардиола: состав Манчестер Сити большой и конкурентоспособный
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказал мнение о текущем составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в команде есть хороший состав, но он сожалеет, что некоторым игрокам не предоставили возможности. Из-за большого резерва в команде нет возможности выпустить всех футболистов на поле.
Гвардиола сказал, что мы рассмотрим, что будет в будущем. Напоминаем, что недавно «Манчестер Сити» проиграл команде Саудовской Аравии «Аль-Хилал» со счетом 3:4 в дополнительное время, выбыв из 1/8 финала клубного чемпионата мира 2025 года.
Новый сезон Английской Премьер-лиги начнется в середине августа. В прошлом сезоне «горожане» завершили соревнование на третьем месте.
Будущее команды и участие в новом сезоне с нетерпением ожидается многими болельщиками. Гвардиола стремится усилить свой состав и сделать его конкурентоспособным.