Jerson Saudiya Arabistonining Al-Nasr klubiga o‘tadi
Braziliyalik yarim himoyachi Jerson Sankt-Peterburgning "Zenit" klubiga o‘tmaydi, deb xabar bermoqda ijtimoiy tarmoqlardagi manbalar, shu jumladan jurnalist Julio Migel Neto. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, futbolchi Saudiya Arabistoni chempionatida o‘ynashni afzal ko‘rdi. Bu mamlakatdagi "Al-Nasr" klubi uning transferi bilan qiziqmoqda.
Jerson o‘z qarorini agentiga ma’lum qildi. Braziliyalik futbolchi Saudiya klubiga 2029 yil oxirigacha mo‘ljallangan mehnat shartnomasini imzolaydi. Uning maoshi yiliga 8,5 million yevroni tashkil etadi.
Hozirgi paytda 28 yoshli yarim himoyachi "Flamengo" jamoasi bilan 2030 yilgacha shartnoma asosida bog‘langan. Uning bozor qiymati taxminan 25 million yevro atrofida baholanmoqda. Jersonning Saudiya Arabistoniga ko‘chishi uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, yangi chempionatda o‘zini sinab ko‘rishi mumkin.
"Flamengo" uchun bu futbolchining ketishi katta yo‘qotish bo‘lishi mumkin, ayniqsa uning yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatkichlari hisobga olinsa. Shu bilan birga, "Al-Nasr" klubi o‘z tarkibini kuchaytirish maqsadida shunday yuqori sifatli futbolchini qo‘lga kiritmoqchi.
Bu transfer futbolchining karerasida muhim o‘zgarishlarni va yangi imkoniyatlarni ochishi kutilyapti.

Джерсон переходит в клуб Аль-Наср Саудовской Аравии
Бразильский полузащитник Жерсон не перейдет в петербургский "Зенит", сообщают источники в социальных сетях, включая журналиста Хулио Мигела Нето. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника, футболист предпочел играть в чемпионате Саудовской Аравии. Клуб "Аль-Наср" в этой стране заинтересован в его трансфере.
Жерсон сообщил своему агенту о своем решении. Бразильский футболист подпишет трудовой контракт с саудовским клубом до конца 2029 года. Его зарплата составит 8,5 миллиона евро в год.
В настоящее время 28-летний полузащитник связан контрактом с командой "Фламенго" до 2030 года. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 25 миллионов евро. Переход Жерсона в Саудовскую Аравию станет новым этапом в его карьере, где он сможет попробовать себя в новом чемпионате.
Для "Фламенго" уход этого футболиста может стать большой утратой, особенно учитывая его высокие игровые показатели. В то же время клуб "Аль-Наср" хочет заполучить такого качественного футболиста с целью усиления своего состава.