Davide Anchelotti: Modrich hali ko‘p narsalar beradi
Davide Anchelotti, “Real” jamoasining sobiq bosh murabbiyi Karlo Anchelottining o‘g‘li, yarim himoyachi Luka Modrichning jamoani tark etishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubning qarorlari haqida gapirishni istamasligini aytdi. Davide Anchelotti so‘zlariga ko‘ra, Luka hali futbolda ko‘p narsalarni berishi mumkin.
Agar ular qolganida ham, hech narsa o‘zgarmasligi mumkin edi. Futbol doim o‘zgarib turadi, lekin Luka o‘z aqlini ishlatadi va u xohlagancha o‘ynashi mumkin.
Bu so‘zlar Madrid Xtra nashri tomonidan keltirilgan. Luka Modrich 2012 yildan beri “Real” safida o‘ynaydi. Hozirgi mavsumda 39 yoshli xorvat futbolchi barcha musobaqalar hisobiga 60 o‘yinda maydonga tushdi, to‘rtta gol urdi va to‘qqizta samarali uzatma amalga oshirdi.
Uning tajribasi va maydondagi o‘yini jamoa uchun juda muhim hisoblanadi. Modrich o‘zining yuqori o‘yin sifati bilan hali ham jahon darajasidagi futbolchini namoyon etmoqda.
Shuning uchun uning jamoani tark etishi haqida gapirish hali erta ekanligi ko‘rsatilmoqda. Futbolchi o‘zining kuchi va mahorati bilan yanada ko‘p yillar davomida faoliyatini davom ettirishi mumkin.

Давиде Анчелотти: Модрич еще много чего даст
Давиде Анчелотти, сын бывшего главного тренера "Реала" Карло Анчелотти, высказался о возможном уходе полузащитника Луки Модрича из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что не хочет говорить о решениях клуба. По словам Давиде Анчелотти, Лука все еще может дать много в футболе.
Если бы они остались, ничего бы не изменилось. Футбол всегда меняется, но Лука использует свой ум и может играть так, как хочет.
Эти слова были приведены изданиями Madrid Xtra. Лука Модрич играет за "Реал" с 2012 года. В текущем сезоне 39-летний хорватский футболист вышел на поле в 60 матчах во всех соревнованиях, забил четыре гола и сделал девять результативных передач.
Его опыт и игра на поле очень важны для команды. Модрич по-прежнему демонстрирует уровень мирового футбольного игрока благодаря своему высокому качеству игры.
Поэтому говорить о его уходе из команды пока рано. Футболист может продолжать свою карьеру еще много лет благодаря своей силе и мастерству.