Fransuzning "Monako" klubining sobiq o'yinchisi Vensan Myuratari "Evro-Futbol.Ru" nashriga bergan eksklyuziv intervyusida yarim himoyachi Pol Pogbaning ushbu klubga o‘tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, Pol Pogba o‘zining yuqori saviyada futbol o‘ynash imkoniyatini yana qo‘lga kiritdi va "Monako" bunday maqsad uchun juda mos keladigan klubdir. Myuratari Pogbaning katta futbolchi ekanligini va o‘zining faoliyati davomida buni isbotlaganini alohida qayd etdi.
32 yoshli futbolchi Pogba, doping bilan bog‘liq taqiq tufayli bir yarim yil maydondan chetlatilganidan so‘ng, 28 iyun kuni "Monako" bilan shartnoma imzoladi. Uning faoliyatida "Yuventus" va "Manchester Yunayted" kabi yirik jamoalarda o‘ynagani ham bor.
Endi Pogba yangi klubida o‘zining malakasini yana bir bor namoyish etish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Shunday qilib, uning "Monako"ga kelishi nafaqat klub uchun, balki o‘z faoliyati uchun ham yangi sahifa ochilishi hisoblanadi.

Пол Погба возобновит карьеру в «Монако»
Бывший игрок французского клуба «Монако» Венсан Мюратари в эксклюзивном интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» высказал свои мысли о переходе полузащитника Пола Погба в этот клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Пол Погба снова получил возможность играть в футбол на высоком уровне, и «Монако» является клубом, который идеально подходит для этой цели. Мюратари отдельно подчеркнул, что Погба — великий футболист и доказал это на протяжении своей карьеры.
32-летний футболист Погба подписал контракт с «Монако» 28 июня после того, как был отстранен от игры на полтора года из-за запрета, связанного с допингом. В его карьере также есть опыт игры в крупных командах, таких как «Ювентус» и «Манчестер Юнайтед».
Теперь Погба получил возможность еще раз продемонстрировать свои навыки в новом клубе. Таким образом, его приход в «Монако» открывает новую страницу не только для клуба, но и для его карьеры.