Aleksandr Medvedev, "Zenit" boshqaruv raisi, yarim himoyachi Jerson haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, 28 yoshli braziliyalik futbolchi haqiqatdan ham Sankt-Peterburg klubi bilan kelishuvga yaqin turibdi. Uning aytishicha, Jerson AQShda chuqur tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tdi va "Zenit" bilan tuzilgan shartnoma amalda kuchga kiradi. "Flamengo" klubi bilan to‘lov ishlari reja asosida davom etmoqda, deb xabar beradi Medvedev "Match TV"ga. Jerson ilgari Yevropada o‘ynagan.
U "Marsel", "Roma" va "Fiorentina" jamoalarida o‘zini ko‘rsatgan yarim himoyachi hisoblanadi. Hozirda "Zenit" Rossiya chempionatining yangi mavsumiga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Musobaqa boshlanishiga kamida uch hafta vaqt qolgan.
Jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak qo‘l ostida start turida o‘z maydonida "Rostov"ga qarshi o‘ynaydi. Bu yangi mavsum uchun jamoaning asosiy imtihonlaridan biri bo‘ladi.
Yangi futbolchilarni maydonga qo‘yish va jamoaning o‘yinni yaxshilashga intilishi muhim vazifa sifatida qaralmoqda. Shuningdek, murabbiylar shtabi va futbolchilar o‘rtasidagi muvofiqlikni oshirish ustida ishlar davom etmoqda.

Зенит официально приобрел Херсон
Александр Медведев, председатель правления "Зенита", высказался о полузащитнике Жерсоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Медведева, 28-летний бразильский футболист действительно близок к соглашению с клубом из Санкт-Петербурга. Он отметил, что Жерсон успешно прошел углубленное медицинское обследование в США, и контракт с "Зенитом" фактически вступает в силу. Работы по оплате с клубом "Фламенго" продолжаются по плану, сообщает Медведев "Матч ТВ". Ранее Жерсон играл в Европе.
Он считается полузащитником, который проявил себя в командах "Марсель", "Рома" и "Фиорентина". В настоящее время "Зенит" готовится к новому сезону Российской премьер-лиги. До начала соревнования осталось как минимум три недели.
Команда под руководством главного тренера Сергея Семака в стартовом туре сыграет на своем поле против "Ростова". Это будет одним из основных испытаний для команды в новом сезоне.
Важной задачей является внедрение новых футболистов в состав и стремление команды к улучшению игры. Также продолжается работа над повышением согласованности между тренерским штабом и игроками.