Valverde "Real" va "Yuventus" o‘yinida eng yaxshi futbolchi deb topildi
Madridning "Real" jamoasi 1/8 final bosqichida bo‘lib o‘tgan Jahon klublar chempionati uchrashuvida "Yuventus" ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning yagona goli 54-daqiqada 21 yoshli Gonsalo Garsiya tomonidan kiritildi. Uchrashuvning eng yaxshi o‘yinchisi "Real" yarim himoyachisi Federiko Valverde deb topildi.
Valverde 90-daqiqada maydonni tark etdi, lekin u o‘yinda samarali harakatlari bilan ajralib chiqdi. U eng ko‘p, ya’ni olti marta darvozaga zarba berdi, beshta aniq hujum vaziyatini yaratdi va uch ta to‘qnashuvdan ikki tasini yutdi. "Real"ning chorak finaldagi raqibi Dortmundning "Borussiya" va Meksikaning "Monterrey" jamoalari o‘rtasidagi o‘yinning natijasiga bog‘liq bo‘ladi.
Ushbu o‘yin Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi. Shu tariqa, Madrid jamoasi musobaqaning keyingi bosqichida raqibini aniqlash uchun sabrsizlik bilan kutmoqda.
Ushbu g‘alaba "Real" uchun muhim qadam hisoblanadi va jamoaning yanada kuchliroq o‘yin ko‘rsatishiga turtki bo‘ladi.

Вальверде был признан лучшим футболистом в матче "Реал" и "Ювентус"
Мадридский «Реал» одержал победу над «Ювентусом» со счетом 1:0 в матче 1/8 финала чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Единственный гол в матче был забит на 54-й минуте 21-летним Гонсало Гарсией. Лучшим игроком встречи был признан полузащитник «Реала» Федерико Вальверде.
Вальверде покинул поле на 90-й минуте, но выделялся своими эффективными действиями в игре. Он нанес наибольшее количество ударов по воротам, а именно шесть раз, создал пять точных голевых моментов и выиграл два из трех единоборств. Соперник «Реала» в четвертьфинале будет зависеть от результата матча между дортмундской «Боруссией» и мексиканским «Монтерреем».
Этот матч начнется в 04:00 по московскому времени. Таким образом, мадридская команда с нетерпением ждет определения своего соперника на следующем этапе турнира.
Эта победа является важным шагом для «Реала» и станет стимулом для команды показывать еще более сильную игру.