Valverde: Realning yutug‘i jamoa mehnatidir
Madridning Real jamoasi yarim himoyachisi Federiko Valverde Klub jahon chempionati chorak finalida Juventusga qarshi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyaning ushbu klubi 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Valverde o‘z fikrlarida raqib kuchli bo‘lishiga qaramay, jamoa juda ko‘p urinishlar qilganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, bu natija hujum va himoya chizig‘ining birgalikdagi mehnatining samarasidir. Shuningdek, jamoa hali ham rivojlanishi kerak, chunki ko‘plab jihatlarda yaxshilanishlar zarur.
Bu esa ularning yana bir qadam oldinga siljishi ekanini qayd etdi. FIFA rasmiy sayti futbolchining so‘zlarini keltirdi.
Bundan avvalroq, Valverde ushbu o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb e’tirof etilgani ma’lum qilingandi. Keyingi o‘yinda uning jamoasi Monterrey va Borussia Dortmund jamoalari o‘rtasidagi g‘olib bilan to‘qnash keladi.
Ushbu raqiblar bilan bahs jamoaning turnirdagi keyingi bosqichdagi imkoniyatlarini ta’minlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Valverde va uning jamoasi bundan keyingi o‘yinlarga tayyorgarlikni davom ettirishga intilmoqda.

Valverde: Успех Реала — это труд команды
Полузащитник мадридского Реала Федерико Вальверде высказался о матче своей команды против Ювентуса в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский клуб проиграл со счетом 0:1. Вальверде отметил, что, несмотря на силу соперника, команда сделала много попыток.
По его словам, этот результат является результатом совместной работы атакующей и защитной линии. Также команда все еще должна развиваться, так как необходимо улучшение во многих аспектах.
Это, по его словам, означает, что они сделали еще один шаг вперед. Официальный сайт ФИФА привел слова футболиста.
Ранее сообщалось, что Вальверде был признан лучшим игроком этого матча. В следующем матче его команда встретится с победителем пары Монтеррей и Боруссия Дортмунд.
Состязание с этими соперниками будет иметь важное значение для обеспечения возможностей команды на следующем этапе турнира. Вальверде и его команда стремятся продолжать подготовку к предстоящим играм.