Lokatelli: Real bilan o‘yinimiz deyarli teng darajada o‘tdi
«Yuventus» yarim himoyachisi Manuel Lokatelli jamoasining Jahon klub chempionati turniridan chiqib qolishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular 1/8 final bosqichida Madridning «Real» jamoasiga qarshi o‘ynab, o‘yinni 0:1 hisobida yutqazishdi. Lokatelli o‘z fikrida shunday dedi: «O‘yin boshida ikkita yaxshi imkoniyatimiz bo‘ldi. Ko‘proq yaxshi o‘ynashimiz mumkin edi.
Jamoaviy ruhimiz ajoyib edi, ayniqsa hujumchilarimiz juda tinimsiz harakat qilishdi. Umuman olganda, turnirda yaxshi o‘ynadik, faqat «Manchester Siti»ga qarshi o‘yin bundan mustasno.
Hatto «Real» bilan o‘ynashda ham biz deyarli teng darajad edik». Shuningdek, oldinroq «Real» yarim himoyachisi Federiko Valverde ham o‘yinning natijasi haqida o‘z fikrlarini bildirgandi. Bu o‘yin ikki jamoa uchun ham qiyin bo‘ldi, lekin «Real» o‘z imkoniyatlaridan yaxshiroq foydalandi va g‘alabani qo‘lga kiritdi.

Lokatelli: Наша игра с Реалом прошла практически на равных
Полузащитник «Ювентуса» Мануэль Локателли высказался о вылете своей команды из турнира клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они сыграли в 1/8 финала против мадридского «Реала» и проиграли со счетом 0:1. Локателли в своем комментарии сказал: «В начале игры у нас было две хорошие возможности. Мы могли сыграть лучше.
Командный дух был великолепен, особенно наши нападающие очень активно действовали. В целом, мы хорошо сыграли на турнире, кроме игры против «Манчестер Сити».
Даже в игре с «Реалом» мы были почти на равных». Также ранее полузащитник «Реала» Федерико Вальверде высказал свое мнение о результате матча. Эта игра была сложной для обеих команд, но «Реал» лучше воспользовался своими возможностями и одержал победу.