Xoselu: Valverdening o‘yinini tomosha qilish zavq beradi
Madridning “Real” klubining sobiq hujumchisi Xoselu yarim himoyachi Federiko Valverde faoliyatidan hayratda qolganini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uruvaylik futbolchi Klub chempionlar ligasining 1/8 finalida “Yuventus”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda eng yaxshi futbolchi deb topildi. Ushbu uchrashuvda Xabi Alonsoning jamoasi kichik hisob bilan g‘alaba qozondi.
Xoselu DAZN bilan suhbatda Valverde haqida shunday dedi: “Valverde betakror. U yugurganda, yerga tegmayotgandek tuyuladi.
Uning o‘yinini tomosha qilish katta zavq.” Federiko Valverde Xabi Alonsoning boshqaruvida “Real”ning barcha to‘rt uchrashuvida asosiy tarkibda maydonga tushdi. 26 yoshli yarim himoyachining hisobida ikki golga uzatma bor.
Uning maydondagi harakati jamoaga katta yordam bermoqda va yosh futbolchi o‘zining yuqori darajasini namoyish qilmoqda. Valverdening o‘yini nafaqat muxlislar, balki futbol mutaxassislarining ham e’tiborini tortmoqda.
Shunday qilib, u jamoaning muhim o‘yinchisi hisoblanadi va kelajakda yanada katta muvaffaqiyatlarga erishishi kutilmoqda.

Хоселу: Смотреть игру Вальверде — это удовольствие
Бывший нападающий мадридского "Реала" Хоселу выразил восхищение игрой полузащитника Федерико Вальверде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Уругвайский футболист был признан лучшим игроком в матче 1/8 финала Лиги чемпионов против "Ювентуса". В этом поединке команда Хаби Алонсо одержала победу с минимальным счетом.
Хоселу в интервью DAZN сказал о Вальверде: "Вальверде уникален. Когда он бегает, кажется, что он не касается земли.
Наблюдать за его игрой — огромное удовольствие." Федерико Вальверде в управлении Хаби Алонсо выходил в стартовом составе "Реала" во всех четырех матчах. У 26-летнего полузащитника два голевых паса.
Его действия на поле оказывают значительную помощь команде, и молодой футболист демонстрирует свой высокий уровень. Игра Вальверде привлекает внимание не только болельщиков, но и футбольных специалистов.
Таким образом, он считается важным игроком команды, и ожидается, что в будущем он добьется еще больших успехов