CSKA Bistrovich o‘rnini og‘riqsiz to‘ldiradi
Yarim himoyachi Kristian Bistrovich Moskva CSKA jamoasidan ketishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Armeets» klubi futbolchiga yangi shartnoma taklif qilmaslik qaroriga kelgan. Futbol bo‘yicha ekspert Eduard Mor CSKA qarori haqida o‘z fikrini bildirdi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Bistrovichning o‘rnini og‘riqsiz to‘ldirish mumkin.
U boshqa murabbiy boshchiligida ham xuddi Nikolich davridagi kabi foyda keltira olarmidi, deganda shubha qilmoqda. Bu fikrni «Match TV» telekanali xabar qilmoqda. Bistrovichning amaldagi mehnat shartnomasi yozda yakun topadi.
O‘tgan mavsumda 27 yoshli xorvat yarim himoyachi «armeets» jamoasi tarkibida 31 o‘yinda maydonga tushdi. Kristian hisobiga ikki ta gol yozildi.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi va o‘yini tahlil qilinmoqda, shuningdek, klub yangi rejalar ishlab chiqmoqda. CSKA rahbariyati o‘yinchi bilan bog‘liq kelajakdagi qarorlarni yaqinda e’lon qilishi kutilmoqda.

CSKA Бистровича безболезненно заменит
Полузащитник Кристиан Бистрович близок к уходу из московского ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб «Армеец» принял решение не предлагать футболисту новый контракт. Эксперт по футболу Эдуард Мор высказал свое мнение о решении ЦСКА. По словам специалиста, Бистровича можно заменить безболезненно.
Он сомневается, сможет ли игрок принести пользу под руководством другого тренера, как это было в эпоху Николича. Об этом сообщает телеканал «Матч ТВ». Действующий трудовой контракт Бистровича истекает летом.
В прошлом сезоне 27-летний хорватский полузащитник провел 31 матч за команду «Армеец». На счету Кристиана два гола.
Анализируется его вклад в команду и игра, также клуб разрабатывает новые планы. Ожидается, что руководство ЦСКА вскоре объявит о будущих решениях, связанных с игроком.