CSKA jamoasi bosh shifokori Eduard Bezuglov jamoa himoyachisi Igor Diveevning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
1 iyul kuni CSKA do'stona o'yinda Partizan jamoasini 3:1 hisobida mag'lub etdi. Diveev start tarkibda maydonga tushdi, biroq o'yin davomida almashtirildi va maydonni qamchilab chiqdi.
Bezuglovning aytishicha, Igor Diveev rejalashtirilgan tarzda almashtirildi. Uning qamchilashi esa bizni, ya’ni jamoa shifokorlarini xavotirga solishi kerak, muxlislarni emas.
Hozirgi holatda uning sog'lig'i yaxshi ekanligi ta’kidlandi. O'tgan mavsumda 25 yoshli himoyachi barcha musobaqalarda 36 ta uchrashuvda ishtirok etdi, olti ta gol urdi va bitta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Mavsum yakunida CSKA Rossiya Premer-ligasida bronza medallarini qo‘lga kiritdi hamda Rossiya Kubogida g‘olib bo‘ldi. Jamoa va shifokorlar Igor Diveevning sog‘lig‘iga alohida e’tibor qaratmoqda.
Uning tez orada tiklanib, maydonga qaytishi kutilmoqda. Bu esa jamoaning keyingi musobaqalardagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Состояние Игоря Дивеева хорошее, замена запланирована
Главный врач команды ЦСКА Эдуард Безуглов высказался о состоянии защитника Игоря Дивеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
1 июля ЦСКА в товарищеском матче одержал победу над командой Партизан со счетом 3:1. Дивеев вышел в стартовом составе, однако был заменен в ходе игры и покинул поле с травмой.
По словам Безуглова, Игорь Дивеев был заменен по плану. Его травма должна беспокоить нас, то есть врачей команды, а не болельщиков.
В текущем состоянии было отмечено, что его здоровье хорошее.
В прошлом сезоне 25-летний защитник принял участие в 36 матчах во всех турнирах, забил шесть голов и сделал одну результативную передачу.
По итогам сезона ЦСКА завоевал бронзовые медали Российской Премьер-лиги и стал победителем Кубка России.
Команда и врачи уделяют особое внимание здоровью Игоря Дивеева.
Ожидается, что он скоро восстановится и вернется на поле. Это положительно скажется на результатах команды в следующих турнирах.