Mashhur sport arbobi Yuri Pervak sobiq CSKA hujumchisi Anton Zabolotniyning "Spartak" jamoasiga o‘tishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, "Spartak" jamoasida yuqori bo‘yli futbolchiga muhtojlik bor edi va bunday o‘yinchilar ko‘p emas. Zabolotniy tajribali, to‘pni yaxshi boshqaradi, faol va darvozaga gol urishga qodir.
Bu jihatlari bilan u jamoa uchun foydali bo‘ladi, dedi Pervak. Eslatib o‘tish kerakki, "Spartak" 34 yoshli hujumchi bilan bir yillik shartnoma imzoladi.
Shuningdek, shartnomada yana bir yilga uzaytirish imkoniyati ham mavjud. O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida Zabolotniy 29 o‘yinda maydonga tushib, oltita gol urdi va oltita golli pas berdi.
Bu ko‘rsatkichlar uning hujumda samarali o‘yinini tasdiqlaydi. Jamoaning yangi hujumchisi mavsum davomida o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatishi kutilmoqda.

Заболотный приходит в Спартак в качестве сильного нападающего
Известный спортивный деятель Юрий Первак высказал свое мнение о переходе бывшего нападающего ЦСКА Антона Заболотного в команду "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в команде "Спартак" была необходимость в высоком футболисте, и таких игроков не так много. Заболотный опытный, хорошо контролирует мяч, активен и способен забивать голы.
С этими качествами он будет полезен команде, сказал Первак. Напомним, что "Спартак" подписал годичный контракт с 34-летним нападающим.
Также в контракте есть возможность продлить его еще на год. В прошлом сезоне в чемпионате России Заболотный сыграл в 29 матчах, забил шесть голов и отдал шесть голевых передач.
Эти показатели подтверждают его эффективность в атаке. Ожидается, что новый нападающий команды проявит себя с хорошей стороны в течение сезона.