Mbappe sog‘ligidan keyin Real safida maydonga tushdi
Hujumchi Kilian Mbappe Jahon klublar chempionati musobaqasining 1/8 finalida "Real" va "Yuventus" o‘rtasidagi o‘yinda zaxiradan maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda "Real" 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Mbappe bu musobaqada birinchi bor maydonga tushdi, chunki oldin sog‘liq muammolari sabab o‘ynamagan edi.
O‘yindan keyin Kilian ijtimoiy tarmoqlarda post qoldirdi. U postda shunday yozdi: "Chorak finalga chiqdik, bu ajoyib.
Qiyin davrdan keyin jamoaga qaytgani uchun xursandman. Mayamidagi muxlislarga qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik bildiraman, u yerda o‘zimni juda qadrlangan his qildim.
Nyu-Yorkda ko‘rishamiz. Hala Madrid!" Chorak finalda Jahon klublar chempionatida "Real" "Borussiya"ga qarshi o‘ynaydi.

Мбаппе вышел на поле за Реал после проблем со здоровьем
Нападающий Килиан Мбаппе вышел на поле из запасных в матче 1/8 финала чемпионата мира клубов между "Реалом" и "Ювентусом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче "Реал" одержал победу со счетом 1:0. Мбаппе впервые вышел на поле в этом турнире, так как ранее не играл из-за проблем со здоровьем.
После матча Килиан оставил пост в социальных сетях. В посте он написал: "Мы вышли в четвертьфинал, это замечательно.
Я рад вернуться в команду после трудного периода. Благодарю болельщиков в Майами за поддержку, я чувствовал себя там очень ценимым.
Увидимся в Нью-Йорке. Хала Мадрид!" В четвертьфинале чемпионата мира клубов "Реал" сыграет с "Боруссией".