Qozog‘iston va Rossiya milliy jamoalarining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov “PSJ”ning Klub jahon chempionatidagi ishtiroki haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, “PSJ” jamoasi ehtimol charchagan bo‘lishi mumkin, lekin velosipedchilar orasida “beparvo yurish” degan atama bor. Jamoa aynan shunday harakat qilmoqda va Cherchesovning ta’kidlashicha, “PSJ” ushbu turnirni yutib, keyin to‘xtab qolishi mumkin.
Hozircha esa ularning o‘yini a’lo darajada ekanligini aytdi. Parijliklar guruh bosqichida birinchi o‘rinni egallashdi.
Ular “Botafogo” va Madridning “Atletiko” jamoalaridan qo‘shimcha ko‘rsatkichlar bo‘yicha ustunlikka erishishdi. Shuningdek, ular “Si’ettl Saunders” klubidan ham yuqori natija qayd etdilar.
1/8 finalda “PSJ” “Inter Mayami”ni mag‘lub etdi va endi “Bavariya” bilan bahsga chiqadi. Cherchesovning fikricha, hozirgi “PSJ” jamoasi juda kuchli va turnirda yuqori natijalarga erishishi mumkin.

Черчесов: команда ПСЖ сейчас на высшем уровне
Бывший главный тренер национальных команд Казахстана и России Станислав Черчесов высказал свое мнение о участии "ПСЖ" в клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда "ПСЖ" может быть немного уставшей, но среди велосипедистов есть термин "беспечная езда". Команда именно так и действует, и, по словам Черчесова, "ПСЖ" может выиграть этот турнир, а затем остановиться.
Тем не менее, он отметил, что их игра сейчас на высшем уровне. Парижане заняли первое место на групповом этапе.
Они добились преимущества над командами "Ботафого" и мадридским "Атлетико" по дополнительным показателям. Также они показали лучший результат, чем клуб "Сиэтл Саундерс".
В 1/8 финала "ПСЖ" одержал победу над "Интер Майами" и теперь встретится с "Баварией". По мнению Черчесова, нынешняя команда "ПСЖ" очень сильна и может добиться высоких результатов на турнире.