Argentinalik qanot hujumchisi Anxel di Mariya o‘z vatani Argentinaga qaytdi va endi «Rosario Sentral» jamoasi sharafini himoya qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
37 yoshli futbolchi iyun oyining oxirigacha Portugaliyaning «Benfika» klubida to‘p surgan, ammo shartnoma muddati tugagach, erkin agent sifatida jamoani tark etdi. Di Mariya ijtimoiy tarmoqlarda yozishicha, u o‘z faoliyatining Yevropadagi bosqichini yakunlab, vatanga qaytmoqda.
U bugungacha o‘n sakkiz yil davomida go‘zal shaharlarda yashab, ajoyib klublarda o‘ynaganini ta’kidladi. Bu davrda ko‘p qiyinchiliklar va muvaffaqiyatsizliklarni boshdan kechirgan, ammo ular uni bugungi kuchli futbolchiga aylantirgan.
Har bir klubga minnatdorlik bildirgan: «Benfika», «Real» Madrid, «Manchester Yunayted», «PSJ» va «Yuventus» unga shaxsiy va professional jihatdan o‘sishda yordam bergan. Har bir jamoada ajoyib insonlar va do‘stlik rishtalari yuzaga kelganini eslab, ularni hech qachon unutmasligini aytdi.
Di Mariya so‘nggi «Benfika»dagi o‘yinda gol urgan bo‘lsa-da, jamoasi «Chelsi»ga 1:4 hisobida yutqazishdan qutqara olmadi. Shunday qilib, u o‘z faoliyatini vatanda davom ettirishga qaror qildi.

Анхель Ди Мария завершил свою карьеру в Европе
Аргентинский нападающий Анхель Ди Мария вернулся на родину в Аргентину и теперь будет защищать цвета команды «Росарио Сентраль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
37-летний футболист до конца июня играл за португальский клуб «Бенфика», но после окончания срока контракта покинул команду в качестве свободного агента. Ди Мария в социальных сетях написал, что завершает этап своей карьеры в Европе и возвращается на родину.
Он отметил, что до сегодняшнего дня прожил восемнадцать лет в прекрасных городах и играл в замечательных клубах. За это время он пережил много трудностей и неудач, но они сделали его тем сильным футболистом, которым он является сегодня.
Выразив благодарность каждому клубу: «Бенфика», «Реал» Мадрид, «Манчестер Юнайтед», «ПСЖ» и «Ювентус», которые помогли ему в личностном и профессиональном росте. Он сказал, что никогда не забудет замечательных людей и дружеские связи, которые возникли в каждой команде.
Хотя Ди Мария забил гол в последнем матче за «Бенфику», его команда не смогла избежать поражения от «Челси» со счетом 1:4. Таким образом, он решил продолжить свою карьеру на родине.