Romantsev: CSKA Cherchesovni bosh murabbiy qilish kerak edi
U fikricha, klubga Stanislav Cherchesovni tayinlash ma’qulroq bo‘lardi. Romantsevning ta’kidlashicha, Cherchesov ijodida biroz tanaffus bo‘lishi uning klublardan taklif kutgani bilan bog‘liq.
Bu kutish Polsha va Vengriyada ham kuzatilgan. U ishonch bildirib, kelajakda bunday takliflarning paydo bo‘lishi mumkinligini aytdi.
Shuning uchun CSKAni Cherchesov emas, Chelestini boshqarayotganiga hayron qolish o‘rinli ekanini ta’kidladi. Chelestini avvalgi murabbiy Marko Nikoliich o‘rnini egalladi.
Nikoliich esa “armeytlarni” Rossiya chempionatida bronza medallariga olib chiqib, Kubokda g‘alaba qozonganidan so‘ng yunonistonning AEK jamoasiga ketgan edi. Oxirgi ish joyi sifatida Cherchesov Qozog‘iston terma jamoasini boshqargan.
Uning rahbarligida jamoa Ligi Millatlarida beshta mag‘lubiyatga uchradi, faqat bitta ochko to‘pladi va bitta ham gol ura olmadi. Bu esa uning faoliyatining qiyin bosqichi sifatida baholanmoqda.

Романтцев: ЦСКА нужно было назначить Черчесова главным тренером
Бывший главный тренер московского "Спартака" Олег Романцев был удивлён выбором Фабио Челестини на пост главного тренера ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, клубу было бы более целесообразно назначить Станислава Черчесова. Романцев отметил, что небольшой перерыв в карьере Черчесова связан с тем, что он ждал предложений от клубов.
Это ожидание также наблюдалось в Польше и Венгрии. Он выразил уверенность, что в будущем могут появиться такие предложения.
Поэтому он подчеркнул, что удивительно, что ЦСКА управляет не Черчесов, а Челестини. Челестини занял место предыдущего тренера Марко Николича.
Николич ушёл в греческий АЕК после того, как вывел "армейцев" на бронзовые медали чемпионата России и одержал победу в Кубке. Последним местом работы Черчесова была сборная Казахстана.
Под его руководством команда потерпела пять поражений в Лиге наций, набрала лишь одно очко и не забила ни одного гола. Это оценивается как сложный этап в его карьере.