Toshkentning Lokomotiv jamoasining sobiq bosh murabbiyi Yuri Syomin Moskva Spartak jamoasining sobiq himoyachisi Georgiy Jikiya transferi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Jikiyaning faoliyatining so‘nggi davri haqida gapirishga hojat yo‘q. U professional o‘yinchi va o‘ynashi kerak.
Turkiya chempionati qiziqarli va raqobatbardosh bo‘lib, endi hamma narsa Jikiyaning o‘z qo‘lida. Bu so‘zlar “Chempionat” nashri tomonidan keltirilgan.
2024/2025 yilgi mavsumda Georgiy Jikiya Moskva yaqinidagi Ximki jamoasida o‘ynadi. 31 yoshli himoyachi Premyer-liganing 17 o‘yinida maydonga tushdi va ikki marta sariq kartochka oldi.
Afsuski, Ximki jamoasi keyingi mavsum uchun litsenziyani ololmadi va Rossiya Premyer ligasini tark etdi. Bu esa Jikiyaning yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishi uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.
Turkiyada u o‘z mahoratini namoyish etishga intiladi va faoliyatini davom ettiradi. Uning kelajakdagi muvaffaqiyati ko‘p jihatdan unga bog‘liq.

Сёмин: Жикия продолжит свою деятельность в Турции
Бывший главный тренер ташкентского клуба "Локомотив" Юрий Сёмин высказал свое мнение о трансфере бывшего защитника московского "Спартака" Георгия Джикии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нет необходимости говорить о последнем этапе карьеры Джикии. Он профессиональный игрок и должен играть.
Чемпионат Турции интересный и конкурентоспособный, и теперь все в руках Джикии. Эти слова приведены изданиям "Чемпионат".
В сезоне 2024/2025 Георгий Джикия играл за команду "Химки" под Москвой. 31-летний защитник вышел на поле в 17 матчах Премьер-лиги и получил два желтых карточки.
К сожалению, команда "Химки" не смогла получить лицензию на следующий сезон и покинула Российскую Премьер-лигу. Это создаст новые возможности для Джикии проявить себя в новой команде.
В Турции он стремится продемонстрировать свои навыки и продолжить свою карьеру. Его будущий успех во многом зависит от него самого.