«Pari NN» jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy jamoaning hujumchisi Xuan Bosellining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis uning jamoada qolishini xohlashini aytdi. Boselli qolishga qarshi emas, biroq agar taklif bo‘lsa, uni muhokama qilishlarini ta’kidladi.
U hujumchini kamida bir mavsum davomida saqlab qolishni istaydi, dedi Shpilevskiy «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida 25 yoshli urugvaylik futbolchi 26 o‘yinda maydonga tushdi.
Boselli o‘z hisobiga o‘nta gol va uchta assist yozdirib qo‘ygan. Mavsum yakunida «Pari NN» jamoasi chempionatda 13-o‘rinni egallab, qo‘shimcha o‘yinlarga chiqdi.
Bu o‘yinlarda ular «Sochi»ga yutqazdi, ammo umumiy hisobda qolishni ta’minlab, yuqori ligada qoldi. Natijada ular Moskva viloyatining «Ximki» jamoasining o‘rnini egalladi.

Шпилевский: Хочу, чтобы Боселлини остался в «Пари НН»
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский высказал мнение о будущем нападающего Хуана Боселли. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист заявил, что хочет, чтобы он остался в команде. Боселли не против остаться, но отметил, что если будет предложение, его стоит обсудить.
Он хочет сохранить нападающего как минимум на один сезон, сказал Шпилевский в интервью телеканалу «Матч ТВ». В прошлом сезоне 25-летний уругвайский футболист провел 26 матчей в Российской Премьер-Лиге.
Боселли записал на свой счет десять голов и три ассиста. В конце сезона команда «Пари НН» заняла 13-е место в чемпионате и вышла в дополнительные игры.
В этих играх они проиграли «Сочи», но в общем итоге обеспечили себе сохранение, остались в высшем дивизионе. В результате они заняли место команды «Химки» из Московской области.
Таким образом, «Пари НН» будет участвовать в следующем сезоне в Российской Премьер-Лиге. О будущем Хуана Боселли пока не принято окончательное решение, но команда хочет его сохранить.