Hujumchi Vladimir Pisarskiy sport tikishlari bilan bog‘liq ish bo‘yicha tergov natijasida to‘rt yilga diskvalifikatsiya qilindi, ulardan uch yili shartli tarzda belgilangani ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, Pisarskiy o‘zining do‘sti orqali o‘zi ishtirok etgan o‘yinlarga tikish qilgan bo‘lishi mumkinligi haqida xabar berilgan edi. “Mutko protiv” telegram-kanali ma’lumot berishicha, Pisarskiga o‘yinning natijalariga ta’sir o‘tkazish aybi qo‘yilgan edi, ammo bu ayblov olib tashlandi.
Agar sportchiga ushbu modda bo‘yicha ayblov tasdiqlanganida, may oyida bo‘lib o‘tgan “Sochi” va “Pari NN” o‘rtasidagi play-off o‘yini bekor qilinardi va “Sochi” jamoasi Rossiya chempionatining yuqori ligasida ishtirok eta olmas edi. Mazkur o‘yinda Pisarskiy to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka olgan edi.
Navbatdagi Rossiya chempionatining boshlanishiga ikki haftadan ko‘proq vaqt qoldi. Bu vaqt ichida jamoalar o‘z tayyorgarlik ishlarini yakunlab, yangi mavsumga tayyorlanmoqda.
Pisarskiyning diskvalifikatsiya masalasi futbol muxlislari va mutasaddilar orasida katta e’tibor qozondi. Mavsum davomida bu holat jamoaning o‘yiniga qanday ta’sir qilishi kuzatiladi.

Обвинение против Писарского снято, он остается на чемпионате в Сочи
Нападающий Владимир Писарский был дисквалифицирован на четыре года в результате расследования, связанного со спортивными ставками, из которых три года были условными. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что Писарский мог делать ставки на игры, в которых он участвовал, через своего друга. По данным телеграм-канала “Мутко против”, Писарскому было предъявлено обвинение в влиянии на результаты игры, однако это обвинение было снято.
Если бы обвинение спортсмена по этой статье было подтверждено, то плей-офф игра между “Сочи” и “Пари НН”, прошедшая в мае, была бы отменена, и команда “Сочи” не смогла бы участвовать в высшей лиге чемпионата России. В этой игре Писарский получил прямую красную карточку.
До начала следующего чемпионата России осталось чуть больше двух недель. За это время команды завершают свои подготовительные работы и готовятся к новому сезону.
Вопрос дисквалификации Писарского вызвал большой интерес среди футбольных болельщиков и чиновников. В течение сезона будет наблюдаться, как эта ситуация повлияет на игру команды.