Pol Pogba Monakoda shartnoma imzolab yig‘lab yubordi
Fransuz yarimhimoyachisi Pol Pogba «Monako» klubi bilan shartnoma imzolagan paytda ko‘z yoshlarini qanday sababdan to‘kkanini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi shartnoma qo‘l qo‘yishdan oldin yig‘lab yuborgan. «Men yig‘layotganimni juda kam ko‘rish mumkin, shuning uchun umid qilamanki, sizga ta’sir qildi.
Mening ongimda ko‘plab tasvirlar paydo bo‘ldi. Biz doping bilan bog‘liq tarixni, jarohatimni bilamiz… bularning hammasi shartnoma imzolash vaqtida yodimga tushdi va men o‘z his-tuyg‘ularimni nazorat qila olmadim», deya futbolchining so‘zlarini Get French Football News keltirmoqda.
U shuningdek, bu ko‘z yoshlar quvonchdan ekanini va o‘sha lahza uning hayotidagi juda muhim voqea bo‘lganini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, klub Pogba bilan ikki yillik shartnoma tuzdi.
Fransuz futbolchisi 2023 yildan beri maydonga chiqmagan, u antidoping qoidalarini buzgani uchun 18 oyga diskvalifikatsiya qilingan edi. Uning oxirgi klubi Turinning «Yuventus» jamoasi bo‘lgan.

Пол Погба подписал контракт в Монако и разрыдался
Французский полузащитник Пол Погба объяснил, почему он расплакался, когда подписывал контракт с клубом «Монако». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист расплакался перед подписанием контракта. «Меня очень редко можно увидеть плачущим, поэтому я надеюсь, что это на вас произвело впечатление.
В моей голове возникло множество образов. Мы знаем историю, связанную с допингом, мою травму… все это пришло мне на ум в момент подписания контракта, и я не смог контролировать свои эмоции», - приводит слова футболиста Get French Football News.
Он также отметил, что эти слезы были от радости и что в тот момент это было очень важное событие в его жизни. Напомним, клуб подписал с Погба двухлетний контракт.
Французский футболист не выходил на поле с 2023 года, он был дисквалифицирован на 18 месяцев за нарушение антидопинговых правил. Его последним клубом была команда «Ювентус» из Турина.