Lukas Vera Lokomotivga o‘tmay qolganini aytdi
Argentina yarmarkasi Lukas Vera, yaqinda Birlashgan Arab Amirliklaridagi "Al-Vahda" klubiga o'tgan, Moskva "Lokomotiv"iga o'tishi amalga oshmaganini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Lokomotiv"da o'ynashni juda xohlaganini va klubning unga ishonishini kutganini bildirgan. Ammo ba’zi odamlar kelishuv muvaffaqiyatsiz tugaganini ta’kidlagan.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli argentinalik futbolchi Moskva yaqinidagi "Ximki" klubida o‘ynagan. U Rossiya premer-ligasida jami 30 o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi, shulardan to‘rt tasi penaltilardan bo‘ldi.
Shuningdek, u 4 ta golga assistentlik qildi. Bu ma’lumotlarni “Chempionat” nashri xabar qilgan.
Lukas Veraning futbolga bo‘lgan ishtiyoqi va o‘zini sinab ko‘rish istagi katta bo‘lgan. U kelajakda yana yuqori darajadagi klublarga o‘tishni maqsad qilgan.
"Lokomotiv" bilan bog‘liq muammolar kelishuvning amalga oshmasligiga sabab bo‘lgan bo‘lsa-da, futbolchi o‘z ishini davom ettirishda qat’iy ekanligini ko‘rsatmoqda. Uning faoliyati Yevropa va Osiyo futbol bozorida qiziqish uyg‘otishda davom etmoqda va yangi klubi bu borada yangi imkoniyatlar yaratadi.

Лукас Вера сказал, что не перейдет в Локомотив
Аргентинский полузащитник Лукаш Вера, недавно перешедший в клуб "Аль-Вахда" из Объединенных Арабских Эмиратов, заявил, что его переход в московский "Локомотив" не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что очень хотел играть за "Локомотив" и ждал, что клуб доверит ему место в составе. Однако некоторые люди подчеркнули, что соглашение завершилось неудачно.
В прошлом сезоне 28-летний аргентинский футболист играл в клубе "Химки" под Москвой. Он провел в российской Премьер-лиге в общей сложности 30 матчей и забил 7 голов, из которых четыре были с пенальти.
Кроме того, он сделал 4 голевых передачи. Эти данные были опубликованы изданием "Чемпионат".
Страсть Лукаша Веры к футболу и желание попробовать себя на высоком уровне были велики. Он нацелен на переход в клубы более высокого уровня в будущем.
Хотя проблемы, связанные с "Локомотивом", стали причиной несостоявшегося соглашения, футболист демонстрирует решимость продолжать свою карьеру. Его деятельность продолжает вызывать интерес на европейском и азиатском футбольном рынке, и его новый клуб создаст новые возможности в этом отношении.