Smolov va rafiqasi chempionlik baxtini baham ko‘rdi
Karina Istomina, Krasnodar jamoasining sobiq forvardi Fyodor Smolovning rafiqasi, futbolchining birinchi karra chempionlik unvonini qo‘lga kiritgandan so‘ng his-tuyg‘ulari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Fyodor juda baxtli edi va bu baxt uning o‘zi uchun ham katta ahamiyatga ega bo‘ldi. Karinaning aytishicha, Krasnodarga ko‘chib o‘tishlari bekorga bo‘lmagan, chunki bu qaror ularning hayotida muhim o‘zgarishlardan biri bo‘lgan.
Shu sababli, ularning qarori to‘g‘ri va muvaffaqiyatli bo‘lganini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, Fyodor Smolov o‘tgan yozda yana Krasnodar jamoasiga qaytgandi.
U bir mavsum davomida barcha turnirlarda jami 24 ta o‘yinda qatnashib, to‘rtta gol urgan va to‘rtta golga assistentlik qilgan. Mavsum yakunida Krasnodar jamoasi 35 yoshli hujumchi bilan hamkorlikni to‘xtatganini ma’lum qildi.
Bu qaror jamoaning kelajakdagi rejalari va o‘zgarishlariga bog‘liq bo‘lib, Smolov faoliyatining yangi bosqichini boshlab berishi mumkin. Shunday qilib, futbolchi va jamoa o‘rtasidagi munosabatlar yakunlandi.

Манчестер Юнайтед купил левого защитника
Карина Истомина, жена бывшего нападающего команды Краснодар Фёдора Смолова, высказала свои эмоции после того, как футболист впервые завоевал чемпионский титул. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По её словам, Фёдор был очень счастлив, и это счастье имело большое значение для него самого. По словам Карины, их переезд в Краснодар не был напрасным, так как это решение стало одним из важных изменений в их жизни.
Поэтому она подчеркнула, что их решение было правильным и успешным. Напомним, что Фёдор Смолов вернулся в команду Краснодар прошлым летом.
Он принял участие в 24 матчах во всех турнирах за один сезон, забив четыре гола и сделав четыре голевых передачи. В конце сезона команда Краснодар сообщила о прекращении сотрудничества с 35-летним нападающим.
Это решение связано с будущими планами и изменениями команды и может открыть новую страницу в карьере Смолова. Таким образом, отношения между футболистом и командой завершены.