Bavariya Voltemade transferini jahon chempionatigacha to‘xtatdi
Shtutgart klubi hujumchisi Nik Voltemadening Bavariya klubiga o‘tishi bo‘yicha muzokaralar vaqtincha to‘xtatildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda BILD nashri ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, bir necha telefon suhbatlaridan keyin Bavariya va Shtutgart klublari 23 yoshli nemis futbolchisining transferi bo‘yicha muzokaralarni Klub jahon chempionati tugaguniga qadar to‘xtatishga kelishib olishdi.
Bavariya rasmiy taklifni turnir tugaguniga qadar Shtutgartga yubormasligi aytilmoqda. Joriy mavsumda Voltemade barcha musobaqalarni hisobga olib, 33 ta o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 3 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Oldinroq, futbolchining transferi Bavariyaga 60-70 million yevro atrofida tushishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgandi. Hozirgi holatga ko‘ra, klub rahbarlari o‘yinchining kelajagi to‘g‘risida keyingi qarorni Klub jahon chempionati keyin qabul qiladi.

Бавария приостановила трансфер Вольтемаде до чемпионата мира
Переговоры о переходе нападающего клуба Штутгарт Ника Вольтемадена в клуб Бавария временно приостановлены. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщило издание BILD. По информации источника, после нескольких телефонных разговоров клубы Бавария и Штутгарт договорились приостановить переговоры о трансфере 23-летнего немецкого футболиста до завершения клубного чемпионата мира.
Сообщается, что Бавария не отправит официальное предложение в Штутгарт до окончания турнира. В этом сезоне Вольтемаден провел 33 матча во всех соревнованиях, забил 17 голов и сделал 3 голевые передачи.
Ранее сообщалось, что трансфер футболиста в Баварию может обойтись в 60-70 миллионов евро. В текущей ситуации руководители клуба примут следующее решение о будущем игрока после клубного чемпионата мира.