Desham: Argentina chempionlikka imtiyozsiz erishdi
Markaziy himoyachi Ivan Lepskiy «Dinamo» klubi bilan o‘zaro mehnat shartnomasini yangiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Moskva klubining rasmiy Telegram-kanali ma’lumot berdi. Yangi kelishuv tomonlar o‘rtasida 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
20 yoshli Lepskiy «Dinamo» akademiyasida tarbiyalangan. Asosiy jamoa safida u o‘nta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va bitta samarali uzatmani amalga oshirdi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida «Dinamo» 30 ta o‘yin o‘tkazib, 56 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi. Yangi mavsumning birinchi turida Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa «Baltika» jamoasi bilan bahs olib boradi.
Ushbu o‘yin jamoa uchun yangi imkoniyatlarni ochib, muvaffaqiyat sari qadam bo‘ladi. «Dinamo» o‘zining kelajakdagi rejalari doirasida yosh himoyachilarni rivojlantirishga katta e’tibor qaratmoqda.
Klubning maqsadi yuqori natijalarga erishish va sovrinlarni qo‘lga kiritishdir. Hozirgi kelishuv Lepskiyning jamoaga sodiqligini va uzoq muddat davomida jamoaning asosiy tarkibida o‘ynash niyatini ko‘rsatadi.
Fransiya terma jamoasi bosh murabbiyi Didye Desham 2022 yilgi jahon chempionati doirasida Argentina chempion bo‘lganiga oid bahslarga izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda
Sport Bugun, 11:15
Ashraf Hakimi ustidan ish yana sudga qaytdi
Ashraf Hakimi ustidan jinsiy zo‘ravonlik bo‘yicha qo‘zg‘atilgan ish yana qayta ko‘rib chiqilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu ish futbolchi uchun oxirgi uch yil davomida katta bosim bo‘lib
Sport Bugun, 10:57
Garsiya "Benfika"ga qarshi o‘yinni asosiy tarkibda boshlaydi
Madridning "Real" klubi hujumchisi Gonsalo Garsiya Yevropa Chempionlar ligasi doirasida "Benfika"ga qarshi o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz
Desham: Argentina g‘alabasiga e’tirozim yo‘q, hammasi adolatli bo‘lgan
Fransiya terma jamoasi bosh murabbiyi Didye Desham 2022 yilgi jahon chempionati natijalari va Argentina g‘alabasi atrofidagi bahslarga yana bir bor to‘xtaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda
Sport Bugun, 10:03
Argentina chempionati korrupsiya mojarosi sabab to‘xtadi
Argentina futbol chempionati bir haftalik tanaffusga chiqadi, 9-tur uchrashuvlari keyinroq o‘tkazilishi rejalashtirilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu qarorga mahalliy futbol federatsiyasi
Sami Xedira: Habi Alonso kuchli murabbiy edi
Madridning "Real" klubida o‘ynagan sobiq yarim himoyachi Sami Xedira jamoaning sobiq murabbiyi Habi Alonso haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda

Динамо продлил контракт с Иваном Лепским до 2028 года
Центральный защитник Иван Лепский обновил трудовой контракт с клубом «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом информировал официальный Telegram-канал московского клуба. Новое соглашение рассчитано до середины 2028 года.
20-летний Лепский воспитанник академии «Динамо». В основной команде он провел десять матчей, забил один гол и сделал одну результативную передачу.
В прошлом сезоне «Динамо» провело 30 игр в Российской Премьер-лиге, набрав 56 очков и заняв пятое место в турнирной таблице. В первом туре нового сезона команда под руководством Валерия Карпина сыграет с командой «Балтика».
Эта игра откроет новые возможности для команды и станет шагом к успеху. «Динамо» уделяет большое внимание развитию молодых защитников в рамках своих будущих планов.
Цель клуба — достижение высоких результатов и завоевание трофеев. Текущее соглашение демонстрирует преданность Лепского команде и его намерение играть в основном составе на длительный срок.
Ханс-Дитер Флик готовит «Барселону» к матчу с «Вильярреалом»
В настоящее время Ханс-Дитер Флик готовит команду «Барселона» к очередному матчу в Ла Лиге. Об этом сообщает Zamin.uz. «Барселона» примет «Вильярреал» на своем поле. Немецкий тренер во вторник
Матчи 9-го тура чемпионата Аргентины по футболу отложены на неопределённый срок. Об этом сообщает Zamin.uz. Это решение было принято из-за финансовых конфликтов, возникших вокруг футбольной
Криштиану Роналду вернулся на поле после трёхнедельного перерыва. Об этом сообщил Zamin.uz. Он забил два гола в матче против саудовской команды "Аль-Хазм", внесший свой вклад в победу.
Спорт Сегодня, 12:16
Бывший вратарь сборной Италии Джанлуиджи Буффон высказал своё мнение о нападающем «Интера» Франческо Пио Эспозито. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Буффона,
О защитнике сборной Узбекистана и клуба «Манчестер Сити» Абдукодире Хусанове прозвучало ещё одно большое признание. Об этом сообщает Zamin.uz. На этот раз его высоко оценил легенда сборной Аргентины
В Софии, Болгария, продолжается 77-й международный боксерский турнир «Странджа». Об этом сообщает Zamin.uz. Сегодня запланировано выступление девяти представителей сборной Узбекистана по боксу. Эти