Pisa jamoasi Bundesliga bilan do‘stlik o‘yinlari o‘tkazadi
Pisa jamoasi A Seriyadagi debyutiga tayyorgarlik ko‘rmoqda va shu jarayonda Bundesliga jamoalari bilan ikki do‘stlik uchrashuvini o‘tkazishni rejalashtirgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinlar avgust boshida Leverkuzendagi Bayer va Augsburg jamoalari bilan bo‘lib o‘tadi. Bu shuni anglatadiki, Pisa rahbariyati xalqaro maydonda o‘zini ko‘proq tanitmoqchi.
Ehtimol, kelgusida Yevropa turnirlarida ishtirok etish maqsadida bu qadamlar qo‘yilmoqda. Jamoani murabbiy Alberto Jilardino boshqaradi, biroq Italiyaning sobiq hujumchisi Filippo Indzagi jamoani yuqori bosqichga olib chiqqan.
Shu tariqa, jamoa Italiya futbolining yuqori darajasiga chiqishga intilmoqda. Pisa jamoasining bu yondashuvi yangi davr boshlanishi sifatida qaralmoqda.
Klub Yevropa musobaqalarida muvaffaqiyatga erishishni istaydi va buning uchun kuchli raqiblarga qarshi o‘yinlar o‘tkazmoqda. Uchrashuvlar orqali jamoa o‘z o‘yinini takomillashtirishni, futbolchilarning holatini sinovdan o‘tkazishni maqsad qilgan.
Bundesliga jamoalari bilan o‘ynash, ularning tajribasidan foydalanish imkonini beradi. Shu bilan birga, klubning xalqaro maydondagi obro‘sini oshirishga xizmat qiladi.

Команда Пиза проведет товарищеские матчи с Бундеслигой
Команда Пиза готовится к своему дебюту в Серии А и в этом процессе планирует провести два товарищеских матча с командами Бундеслиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти игры состоятся в начале августа с командами Байера и Аугсбурга в Леверкузене. Это означает, что руководство Пизы хочет больше заявить о себе на международной арене.
Возможно, эти шаги предпринимаются с целью участия в европейских турнирах в будущем. Команду тренирует Альберто Джилардино, однако бывший нападающий Италии Филиппо Индзаги вывел команду на высокий уровень.
Таким образом, команда стремится подняться на высший уровень итальянского футбола. Такой подход команды рассматривается как начало новой эпохи.
Клуб хочет добиться успеха в европейских соревнованиях и для этого проводит игры с сильными соперниками. Через встречи команда ставит цель улучшить свою игру и протестировать состояние футболистов.
Игры с командами Бундеслиги предоставляют возможность воспользоваться их опытом. В то же время это способствует повышению репутации клуба на международной арене.