Diogu Jota va ukasi avtohalokatda vafot etdi
Liverpool hujumchisi Diogu Jota va uning ukasi Andre Silva avtohalokatda vafot etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Huquq-tartibot organlari hodisani tergov qilmoqda. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, halokatning asosiy sababi sifatida shinaning yorilishi ko‘rsatilmoqda.
Ammo tergovchilar bu hodisada bir nechta sabablar bo‘lishi mumkinligini ta’kidlamoqda. Tragediyadan keyin yo‘lning ayrim qismlarida chuqurchalar va yoriqlar aniqlangani sababli odamlar yo‘l sharoitlarini tanqid qilmoqda.
Mahalliy hokimiyat vakili “Bu fojiani qabul qilish qiyin. Hozircha yo‘l holati haqida gapirish erta.
Ekspertlar va politsiya hisobotlarini kutish lozim”, dedi. Ma’lum bo‘lishicha, Diogu Jota va Andre Silvani olib ketayotgan avtomobil yo‘ldan chiqib, yonib ketgan.
Agar shin yorilgan bo‘lsa, buning sabablaridan biri yuqori harorat, noto‘g‘ri bosim yoki oldingi zarbalar natijasida yuzaga kelgan nuqson bo‘lishi mumkin. Hodisa yuzasidan tergov davom etmoqda va barcha omillar o‘rganilmoqda.

Диогу Жота и его брат погибли в автокатастрофе
Нападающий «Ливерпуля» Диогу Жота и его брат Андре Силва погибли в автокатастрофе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Правоохранительные органы расследуют происшествие. Согласно предварительной информации, основной причиной аварии указывается повреждение шины.
Однако следователи подчеркивают, что в этом происшествии может быть несколько причин. После трагедии на некоторых участках дороги были обнаружены ямы и трещины, из-за чего люди критикуют состояние дороги.
Представитель местной власти сказал: «Принять эту трагедию трудно. Пока рано говорить о состоянии дороги.
Необходимо дождаться отчетов экспертов и полиции». Известно, что автомобиль, в котором находились Диогу Жота и Андре Силва, выехал с дороги и загорелся.
Если шина была повреждена, одной из причин могло быть высокое давление, неправильное давление или дефект, возникший в результате предыдущих ударов. Расследование происшествия продолжается, и все факторы изучаются.