23 yoshli futbolchi Londonning boshqa yirik jamoasi «Arsenal»ning transfer maqsadlaridan biri hisoblanadi. Shuningdek, mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, ingliz futbolchisi ham yangi jamoaga o‘tishga qiziqish bildirgan.
Mareska Maduekening kelajagi haqidagi savolga javob berar ekan, ochiq-oydin ishora qildi. U shunday dedi: «Men faqat biz uchun o‘ynashni istagan futbolchilar bilan ishlashni xohlayman, qolganlari ketishi mumkin».
Bu so‘zlar futbolchining klubdagi kelajagi haqida aniq fikr bildiradi. Klubning Jahon Chempionlar Kubogi chorak finalida «Palmeiras»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda Noni Madueke 54-daqiqada zaxiradan maydonga tushdi.
Uchrashuv 2:1 hisobida ingliz jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi. Ushbu voqealar Maduekening yaqin kunlarda jamoani tark etishi ehtimolini kuchaytirmoqda.

Madueke «Челси» может покинуть
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска сообщил, что Нони Мадуекин может покинуть клуб в ближайшее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
23-летний футболист является одной из трансферных целей другого крупного лондонского клуба «Арсенал». Также, согласно имеющимся данным, английский футболист также проявил интерес к переходу в новую команду.
Отвечая на вопрос о будущем Мадуеки, Мареска дал ясный намек. Он сказал: «Я хочу работать только с теми футболистами, которые хотят играть за нас, остальные могут уйти».
Эти слова четко указывают на будущее футболиста в клубе. В матче четвертьфинала Кубка мира клубов против «Палмейраса» Нони Мадуеки вышел на поле на 54-й минуте.
Встреча завершилась победой английской команды со счетом 2:1. Эти события усиливают вероятность того, что Мадуекин покинет команду в ближайшие дни.