Sergeyev Moskva "Dinamo" hujumini kuchaytirdi
Moskva "Dinamo" jamoasining darvozaboni Andrey Lunyev markaziy hujumchi Ivan Sergeyev bilan shartnoma imzolanishi haqida OAV vakillari bilan suhbatda o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ivan sifatli o‘yinchi bo‘lib, u “Zenit” va “Krylya Sovetov” jamoalarida o‘zini yaxshi namoyon qilgan. Hujum chizig‘ida sog‘lom raqobat bo‘ladi.
Tyukavin yo‘qligida bu jamoaga albatta yordam beradi, dedi "oq-ko‘k"lar darvozaboni “Match TV” telekanalida. Oldinroq xabar berilganki, Sergeyev bilan moskvalik klub o‘rtasida uch yillik ish shartnomasi imzolangan.
O‘tgan mavsumda Rossiya Premyer Ligasi doirasida 30 yoshli hujumchi 26 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Bu transfer jamoaning hujum liniyasini kuchaytirish maqsadida amalga oshirildi.
Sergeyev o‘z tajribasi va mahorati bilan “Dinamo”ga o‘z hissasini qo‘shishi kutilmoqda. Shu bilan birga, yangi futbolchi jamoada raqobatni oshirib, o‘yin sifatini yaxshilashga xizmat qiladi.
Klub rahbariyati va murabbiylar ham ushbu kelishuvdan mamnun ekanliklarini ta’kidlamoqda. Hujumdagi samaradorlikni oshirish uchun bunday kuchli futbolchi kerak edi.
Endi Lunyev va jamoaning boshqa a’zolari yangi futbolchining o‘yini orqali jamoa muvaffaqiyatlarini oshirishga intilmoqda.

Сергеев усилил атаку московского "Динамо"
Вратарь московского "Динамо" Андрей Лунев поделился своими мыслями о подписании контракта с центральным нападающим Иваном Сергеевым в разговоре с представителями СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Иван является качественным игроком, который хорошо проявил себя в командах "Зенит" и "Крылья Советов". В атакующей линии будет здоровая конкуренция.
В отсутствие Тюкаева это определенно поможет команде, сказал вратарь "бело-голубых" на телеканале "Матч ТВ". Ранее сообщалось, что между московским клубом и Сергеевым подписан трехлетний трудовой контракт.
В прошлом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги 30-летний нападающий выходил на поле в 26 матчах и смог забить 9 голов. Этот трансфер был осуществлён с целью усиления атакующей линии команды.
Ожидается, что Сергейев внесет свой вклад в "Динамо" своим опытом и мастерством. В то же время новый футболист будет способствовать повышению конкуренции в команде и улучшению качества игры.
Руководство клуба и тренеры также подчеркивают, что довольны этим соглашением. Для повышения эффективности в атаке нужен был такой сильный футболист.
Теперь Лунев и другие члены команды стремятся увеличить успехи команды через игру нового футболиста.