Poytaxtning "Dinamo" jamoasi qanot himoyachisi Vladislav Stepanov asosiy jamoada unga qanday munosabatda bo‘lishgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi aytishicha, uni yaxshi qabul qilishgan, chunki hamma yosh futbolchilarning vaqt o‘tishi bilan asosiy tarkibga kirishi tabiiy ekanini tushunadi. Stepanov o‘zini "oq-ko‘k" deb atashadimi, degan savolga javoban, bunday emasligini, u "Dinamo"dan Stepanov ekanligini ta’kidladi.
Hozircha u "Dinamo"ning asosiy jamoasida rasmiy o‘yinlarda maydonga tushmagan, biroq Bratsk kubogida ikki marta o‘ynab, bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Yangi mavsumning birinchi turida Rossiya Premyer Ligasi doirasida "Dinamo" o‘z maydonida Kaliningradning "Baltika" jamoasini qabul qiladi.
Stepanov va uning jamoasi muxlislarning ishonchini oqlashga harakat qilmoqda. Yosh futbolchilar uchun asosiy jamoada o‘ynash katta imkoniyat bo‘lib, ular o‘z mahoratini namoyish etish uchun harakat qilmoqda.
Hozircha Stepanovning asosiy jamoada debyuti kutilyapti, biroq uning kelajagi umidli ko‘rinadi. Jamoa yangi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Корниленко положительно оценил победу Балтики
Защитник фланга столичной команды «Динамо» Владислав Степанов высказал свое мнение о том, как к нему относятся в основной команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, его хорошо приняли, так как все понимают, что со временем молодые футболисты естественно попадают в основной состав. На вопрос, называют ли его «бело-голубым», Степанов ответил, что это не так, он подчеркнул, что он Степанов из «Динамо».
Пока он не выходил на поле в официальных матчах основной команды «Динамо», однако в Кубке Братска он сыграл дважды и смог забить один гол. В первом туре нового сезона в рамках Российской Премьер-Лиги «Динамо» примет на своем поле команду «Балтика» из Калининграда.
Степанов и его команда стараются оправдать доверие болельщиков. Для молодых футболистов игра в основной команде является большой возможностью, и они стараются продемонстрировать свои навыки.
Пока ожидается дебют Степанова в основной команде, но его будущее выглядит многообещающе. Команда ставит цель показать хорошие результаты в новом сезоне.