PSJ va Bavariya jahon chempionatida chorak finalda to‘qnashadi
Jahon klublar chempionatining chorak final bosqichida "PSJ" Munichning "Bavariya" klubi bilan to‘qnash keladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Evro-Futbol.ru" sayti jamoalarning boshlang‘ich tarkibi qanday bo‘lishi mumkinligi haqida ma’lumot berdi. "PSJ" tarkibida Donnarumma, Nunu Mendes, Pacho, Markinyos, Hakimi, Fabian Ruiz, Vitinya, Joau Neves, Kvaratsxeliya, Dembele va Dwe o‘ynaydi.
"Bavariya" safida esa Noyer (darvozabon), Stanisich, Ta, Upamekano, Laymer, Goretska, Kimmix, Gnabri, Musiala, Olise va Keyn bor. "PSJ" guruh bosqichida Madriddagi "Atletiko"ni 4:0 hisobida mag‘lub etdi va 1/8 finalda "Inter Mayami" ustidan ham yutqazmadi.
Guruhdagi boshqa o‘yinlarda "PSJ" "Botafogo"ga 0:1 hisobida yutqazdi va "Siatl Saunders"ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Luis Enrike boshchiligidagi jamoa hozircha to‘rt karra g‘oliblikka intilmoqda.
"Bavariya" C guruhida "Okland Siti"ga 10:0, "Boka Xuniors"ga 2:1 hisobida g‘alaba qozondi va "Benfika"dan 0:1 hisobida yutqazdi. 1/8 finalda Munich jamoasi "Flamengo"ni 4:2 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yin bugun, 5 iyul kuni, Atlantadagi "Mersedes-Bents Stadion"ida bo‘lib o‘tadi. O‘yin boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 19:00 da.
"PSJ" va "Bavariya" o‘rtasidagi uchrashuvni matnli onlayn translyatsiyasida kuzatib borishingiz mumkin. Kiril Ivantsov

ПСЖ и Бавария встретятся в четвертьфинале чемпионата мира
В четвертьфинале чемпионата мира клубов "ПСЖ" встретится с мюнхенской "Баварией". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сайт "Евро-Футбол.ru" предоставил информацию о том, каким может быть стартовый состав команд. В составе "ПСЖ" сыграют Доннарумма, Нуну Мендеш, Пачо, Маркиньос, Хакими, Фабиан Руис, Витинья, Жоау Невеш, Кварацхелия, Дембеле и Две.
В составе "Баварии" есть Нойер (вратарь), Станисич, Та, Упамекано, Лаймер, Горецка, Киммих, Гнабри, Мусiala, Олисе и Кейн. "ПСЖ" в групповом этапе одержал победу над мадридским "Атлетико" со счетом 4:0 и также не уступил "Интер Майами" в 1/8 финала.
В других матчах группы "ПСЖ" проиграл "Ботафого" со счетом 0:1 и одержал победу над "Сиэтл Саундерс" со счетом 2:0. Команда под руководством Луиса Энрике пока стремится к четвертой победе.
"Бавария" в группе C одержала победу над "Окленд Сити" со счетом 10:0, над "Бока Хуниорс" со счетом 2:1 и проиграла "Бенфике" со счетом 0:1. В 1/8 финала мюнхенская команда победила "Фламенго" со счетом 4:2.
Этот матч состоится сегодня, 5 июля, на стадионе "Мерседес-Бенц" в Атланте. Время начала матча — 19:00 по московскому времени.