Smolov pul talabi bo‘yicha ariza yozishi mumkin
Advokat Aleksandr Dobrovinskiy sobiq «Krasnodar» jamoasi hujumchisi Fyodor Smolov bilan bog‘liq vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
May oyining oxirida Smolov kafeda ikki kishi bilan janjal qilgan va shu jarayonda futbolchi ikkisini ham urgan. Bu haqda 5 iyul kuni ma’lumot berildi.
Advokatning aytishicha, Smolov unga pul talab qilganlar haqida ariza yozishi mumkin. Bunday talablar videoning ommaga tarqalmasligi uchun qo‘yilgan bo‘lishi mumkin.
Dobrovinskiy so‘zlariga ko‘ra, agar Fyodorda bunday dalillar mavjud bo‘lsa, ariza berishi mumkin. Keyinchalik bu ariza ko‘rib chiqiladi.
Ushbu voqea 28 mayda yuz bergan bo‘lsa-da, faqat hozirga kelib oshkor bo‘lgani hayratlanarli va bu holat provokatsiyaga o‘xshaydi. Shuningdek, Smolovga kafedagi janjal uchun jinoiy ish ochilmaydi.

Смолов может написать заявление о требовании денег
Адвокат Александр Добровинский высказал мнение о ситуации с бывшим нападающим «Краснодара» Фёдором Смоловым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце мая Смолов устроил драку с двумя людьми в кафе и в процессе этого ударил обоих. Об этом стало известно 5 июля.
По словам адвоката, Смолов может написать заявление о тех, кто требовал у него деньги. Такие требования могли быть выдвинуты, чтобы видео не распространилось.
По словам Добровинского, если у Фёдора есть такие доказательства, он может подать заявление. Позже это заявление будет рассмотрено.
Хотя этот инцидент произошёл 28 мая, его раскрытие только сейчас удивительно и похоже на провокацию. Также на Смолова не будет возбуждено уголовное дело за драку в кафе.