Mamaev Smolovning janjali haqida fikr bildirdi
May oyining oxirida futbolchi Fyodor Smolov “Kofemaniya”da ikki erkakka nisbatan zo‘rlik ishlatgani haqida ma’lumotlar ommaga tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu voqea yuzasidan o‘z vaqtida janjallarda qatnashgani uchun bir yilga yaqin qamoqda o'tirgan sobiq futbolchi Pavel Mamaev fikr bildirdi. Mamaevning so‘zlariga ko‘ra, u bu hodisa haqida Smolov bilan gaplashgan.
Sobiq CSKA futbolchisi do‘stini qo‘llab-quvvatladi va aytdiki, avvalo “nafratga loyiq futbolchi” degan atalishni ajratib ko‘rish lozim. Fyodorni ota, er va o‘g‘il sifatida qarash kerak.
Har kim o‘zidan so‘rashi kerakki, bunday vaziyatda u o‘z his-tuyg‘ularini nazorat qila olarmidi. Fyodor qilgan xatosini tushunadi va uzr so‘ragan.
Mamaev bu voqeadan afsusda ekanini ta’kidladi hamda jamoatchilikni vaziyatni yanada adolatli baholashga chaqirdi. U shuningdek, bir oy davomida bu voqea haqida jimlik saqlanganini va Smolovdan videoni sir saqlab qolish evaziga pul talab qilingani haqida ham ogohlantirdi.
Shu sababli voqeaning barchasi atroflicha o‘rganilishi kerak, dedi u. Bu holat futbolchining shaxsiy hayotida yuz bergan murakkab vaziyat sifatida ko‘rilishi lozim.

Мамаев высказал свое мнение о конфликте со Смоловым
В конце мая футболист Фёдор Смолов стал известен за применение насилия к двум мужчинам в "Кофемании". Об этом сообщило Euro-football.ru.
По этому поводу высказался бывший футболист Павел Мамаев, который провел почти год в тюрьме за участие в драках. По словам Мамаева, он поговорил со Смоловым об этом инциденте.
Бывший игрок ЦСКА поддержал своего друга и сказал, что прежде всего нужно отделить "футболиста, достойного ненависти". Фёдора следует рассматривать как отца, мужа и сына.
Каждый должен спросить себя, смог бы он контролировать свои эмоции в такой ситуации. Фёдор понимает свою ошибку и извинился.
Мамаев подчеркнул, что сожалеет об этом инциденте и призвал общественность более справедливо оценить ситуацию. Он также предупредил, что в течение месяца по этому делу сохранялось молчание и что со Смолова требовали деньги за сохранение видео в секрете.
Поэтому всё, что произошло, должно быть тщательно изучено, сказал он. Этот случай следует рассматривать как сложную ситуацию в личной жизни футболиста.