Kanchelskis Chelestiniga CSKAda omad tiladi
Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Andrey Kanchelskis tarmoq nashri "Yevro-Futbol.ru"ga bergan intervyusida CSKA bosh murabbiyi lavozimiga Fabio Chelestini tayinlanishi haqida fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Chelestinidan CSKAda nimani kutish haqida aniq gapira olmadi, chunki u uchun bu murabbiy nomi begona ekanligini ta’kidladi. Kanchelskis Ginerni va CSKAni ijobiy baholaydi hamda klubga hamda uning yangi murabbiyiga kelajak mavsumda omad tilaydi.
Chelestinining ishini esa uning jamoa bilan erishadigan natijalari orqali baholashni rejalashtirayotganini bildirdi. 2025-yil yozida CSKA jamoasi bosh murabbiyi lavozimiga shveytsariyalik mutaxassisni tayinlaganini e’lon qilgan.
Chelestini o‘zining ilk rasmiy o‘yinini 12-iyul kuni Rossiya Superkubogi doirasida "Krasnodar"ga qarshi o‘tkazadi. Bu tayinlov CSKA uchun yangi davr boshlanishi sifatida ko‘rilmoqda va jamoa muxlislari yangi murabbiydan yaxshi natijalar kutmoqda.
Chelestini jamoaning kelajagi uchun mas’uliyatli ishni o‘z zimmasiga oldi va uning ish faoliyati oldingi natijalar bilan baholanadi.

Канчельскис желает удачи ЦСКА в Челестине
Бывший футболист сборной России Андрей Канчельскис в интервью сетевому изданию "Евро-Футбол.ru" высказал свои мысли о назначении Фабио Челестини на пост главного тренера ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не смог конкретно сказать, чего ожидать от Челестини в ЦСКА, так как отметил, что это имя тренера для него незнакомо. Канчельскис положительно оценивает Гинера и ЦСКА, а также желает клубу и его новому тренеру удачи в предстоящем сезоне.
Челестини сообщил, что планирует оценивать свою работу по результатам, которых добьется его команда. Летом 2025 года было объявлено о назначении швейцарского специалиста на пост главного тренера ЦСКА.
Челестини проведет свой первый официальный матч 12 июля в рамках Суперкубка России против "Краснодара". Это назначение рассматривается как начало новой эпохи для ЦСКА, и болельщики команды ожидают от нового тренера хороших результатов.
Челестини взял на себя ответственную работу за будущее команды, и его деятельность будет оцениваться по предыдущим результатам.