Mashhur murabbiy Stanislav Cherchesov chet elda ishlash taklifi bo‘lsa, buni qabul qilishga tayyormi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, u shartli gaplarda o‘ylashni yoqtirmaydi va “agar” so‘zini kam ishlatadi. U aytishicha, kimdir qo‘ng‘iroq qilsa, shunda gaplashamiz, lekin qayerdan bo‘lishini oldindan bilmayman.
Stanislav Cherchesov taxminan yarim yildan beri murabbiylik faoliyatini davom ettirmayapti. Yanvar oyining oxirida u Qozog‘iston terma jamoasi bosh murabbiyligidan ozod etildi.
Cherchesov boshchiligida o‘tkazilgan olti o‘yinda Qozog‘iston jamoasi bir marta durang o‘ynadi va besh marta mag‘lub bo‘ldi. Bu natija haqida murabbiy hech qanday izoh bermagan, faqat ishga bog‘liq qarorlar haqida gapirishni ma’qul topdi.
Uning fikricha, murabbiylik faoliyatida takliflar kelib tushsa, ular haqida aniq va ochiq gapirish zarur. Hozircha esa u qayerda ishlashini oldindan aytish qiyin.

Черчесов заявил о готовности к предложениям из-за границы
Известный тренер Станислав Черчесов ответил на вопрос о том, готов ли он принять предложение о работе за границей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Черчесова, он не любит думать в условных предложениях и редко использует слово "если". Он говорит, что если кто-то позвонит, тогда и поговорим, но заранее не знает, откуда будет звонок.
Станислав Черчесов не занимается тренерской деятельностью примерно полгода. В конце января он был освобожден от должности главного тренера сборной Казахстана.
Под его руководством в шести матчах сборная Казахстана сыграла один раз вничью и пять раз проиграла. Тренер не дал никаких комментариев по этому результату, предпочитая говорить только о решениях, связанных с работой.
По его мнению, если поступают предложения в тренерской деятельности, необходимо говорить о них четко и открыто. Пока же ему трудно сказать, где он будет работать.