Matvey Kislyak Turkiya qiziqishini izohladi
CSKA yarim himoyachisi Matvey Kislyak Fenerbaxche jamoasi bilan bog‘liq tarqalgan mish-mishlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
19 yoshli futbolchining so‘zlariga ko‘ra, boshqa klublarning unga qiziqishi uning to‘g‘ri yo‘lda ekanligini anglatadi. U shunday dedi: "Agar shunday gaplar bo‘lsa, demak bu mening mehnatim samarasidir.
Kimdir qiziqsa, demak men to‘g‘ri yo‘ldaman. Hozir esa men CSKAda o‘ynayapman va mavsumga to‘liq e’tibor qaratmoqdaman.
Mavsumni sovrin bilan boshlashni istayman." Kislyak shuningdek, Turkiya chempionati yaxshi ligalar qatoriga kirishini ta’kidladi, ammo hozirda faqat CSKA uchun o‘ynashni xohlayotganini aytdi. Transfermarkt sayti Matvey Kislyakning narxini 8 million yevroga baholamoqda.
Shanba, 12 iyul kuni CSKA Rossiya Superkubogi doirasida Krasnodar jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Bu o‘yin jamoalar uchun muhim bahs bo‘ladi va Kislyak o‘z jamoasining muvaffaqiyati uchun barcha kuchini sarflashga tayyor.

Матвей Кисляк объяснил интерес Турции
Полузащитник ЦСКА Матвей Кисляк высказался о слухах, связанных с командой Фенербахче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам 19-летнего футболиста, интерес других клубов к нему означает, что он на правильном пути. Он сказал: "Если такие разговоры идут, значит, это результат моего труда.
Если кто-то интересуется, значит, я на правильном пути. Сейчас я играю за ЦСКА и полностью сосредоточен на сезоне.
Я хочу начать сезон с трофеем." Кисляк также отметил, что чемпионат Турции входит в число хороших лиг, но в данный момент он хочет играть только за ЦСКА. Сайт Transfermarkt оценивает Матвея Кисляка в 8 миллионов евро.
В субботу, 12 июля, ЦСКА выйдет на поле против команды Краснодар в рамках Российского Суперкубка. Эта игра будет важной для команд, и Кисляк готов отдать все силы для успеха своей команды.