"Dinamo" jamoasi darvozaboni Andrey Lunyev Fyodor Smolov bilan bog‘liq voqea haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Internetda Smolovning "Kofemaniya" kafesida bir necha kishiga hujum qilayotgan videolari tarqaldi. Bu holat 28 may kuni sodir bo‘lgan.
Lunyev jamoatchilikni vaziyatni barcha tafsilotlarini bilmasdan baholamaslikka chaqirdi. U shunday dedi: "Hayotda turli holatlar bo‘lishi mumkin.
Agar vaziyat seni bunday harakat qilishga majbur qilsa, nima qilish kerak? Albatta, sen jamoadagi namuna bo‘lishing kerak, lekin o‘z sharafingni himoya qilish ham muhim.
Hech kim sen ustingdan oyoq osti qilishi kerak emas". Bu so‘zlar "Sport-Express" tomonidan keltirilgan.
Darvozabon shuningdek, agar Smolovga nisbatan nomunosib so‘zlar aytilgan bo‘lsa va futbolchi shundan so‘ng zarba bergan bo‘lsa, bu holat odatiy hol deb hisoblash mumkinligini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, bahor faslida Fyodor Smolov ilk bor Rossiya chempioni bo‘ldi.

Лунёв: Сказал, что защищал честь Смолова
"Динамо" команды вратарь Андрей Лунев высказал свое мнение о событии, связанном с Федором Смоловым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интернете распространились видео, на которых Смолов нападает на несколько человек в кафе "Кофемания". Этот инцидент произошел 28 мая.
Лунев призвал общественность не оценивать ситуацию, не зная всех деталей. Он сказал: "В жизни могут быть разные ситуации.
Если ситуация заставляет тебя действовать таким образом, что делать? Конечно, ты должен быть примером в команде, но защищать свою честь тоже важно.
Никто не должен топтать тебя". Эти слова были приведены "Спорт-Экспрессом".
Вратарь также отметил, что если в адрес Смолова были сказаны недостойные слова, и футболист после этого ударил, то это можно считать обычной ситуацией. Напомним, весной Федор Смолов впервые стал чемпионом России.