Krasnodar jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Eduard Spertsyan faoliyatini Portugaliyada davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqin kelajakda Portugaliya klublari bilan Spertsyanning kelajagi bo‘yicha muzokaralar boshlanishi kutilmoqda. RB Sport nashrining xabar berishicha, Spertsyanning vakillari allaqachon Portugaliya klublari bilan bog‘lanishgan.
Klub rahbarlari Jahon klub chempionati yakunlangach, rasmiy muzokaralarni boshlashga tayyor ekanliklarini bildirgan. Oldinroq matbuotda 25 yoshli futbolchi haqida "Portu", "Benfika" va "Sporting" klublari diqqat markazida ekani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Transfermarkt kabi ishonchli portallar Spertsyanning qiymatini 25 million yevroga baholamoqda. Hozirgi vaqtda futbolchi Krasnodar bilan 2026 yil o‘rtasigacha amaldagi shartnomaga ega.
Eduard Spertsyan jamoasiga katta hissa qo‘shib kelmoqda va uning kelajakdagi transferi futbol olamida qiziqish uyg‘otmoqda. Portugaliya ligasida o‘ynash imkoniyati uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.

Эдуард Сперцян продолжит свою деятельность в Португалии
Нападающий полузащитник команды Краснодар Эдуард Спертсян может продолжить свою карьеру в Португалии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ближайшем будущем ожидается начало переговоров о будущем Спертсяна с португальскими клубами. По информации издания RB Sport, представители Спертсяна уже связались с португальскими клубами.
Руководители клуба заявили, что готовы начать официальные переговоры после завершения клубного чемпионата мира. Ранее в прессе появлялась информация о том, что 25-летний футболист находится в центре внимания клубов "Порту", "Бенфика" и "Спортинг".
Надежные порталы, такие как Transfermarkt, оценивают стоимость Спертсяна в 25 миллионов евро. В настоящее время футболист имеет действующий контракт с Краснодаром до середины 2026 года.
Эдуард Спертсян вносит значительный вклад в свою команду, и его будущий трансфер вызывает интерес в футбольном мире. Возможность играть в португальской лиге ожидается как новый этап в его карьере.