Spartak markaziy himoyachini kuchaytirishi zarur
Uning fikricha, "Spartak" markaziy himoyachi pozitsiyasini mustahkamlashi kerak. Rossiyada sifatli markaziy himoyachi topish qiyin bo‘lib, shuning uchun yirik klublar xorijlik futbolchilarga qiziqish bildiradi.
Bu nuqtai nazardan chet elliklar jamoaga foydali bo‘lishi mumkin. O‘tgan mavsumda Deyan Stankovich boshchiligidagi "Spartak" Rossiya Premyer ligasida to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Yangi mavsumning birinchi turida ular Mahachqala shahrining "Dinamo" jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi. Mutaxassislarning ta’kidlashicha, jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlash yangi mavsumda muvaffaqiyatga erishishda muhim omil bo‘ladi.
Shu bois, transfer siyosatida markaziy himoyachiga alohida e’tibor qaratilishi kerak. Yangi o’yinchilar jamoaning taktikasiga mos kelishi va jamoa ichidagi muvozanatni saqlashi zarur.

Спартаку необходимо усилить центральную защиту
Бывший футболист московского "Спартака" Игорь Ледяхов перед началом нового сезона Российской Премьер-лиги заявил, какую позицию необходимо усилить в "красно-белой" команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, "Спартаку" нужно укрепить позицию центрального защитника. В России сложно найти качественного центрального защитника, поэтому крупные клубы проявляют интерес к иностранным футболистам.
С этой точки зрения иностранцы могут быть полезны команде. В прошлом сезоне "Спартак" под руководством Деяна Станковича занял четвертое место в Российской Премьер-лиге.
В первом туре нового сезона они сыграют с командой "Динамо" из Махачкалы. По словам специалистов, укрепление защитной линии команды станет важным фактором для достижения успеха в новом сезоне.
Поэтому в трансферной политике следует уделить особое внимание центральному защитнику. Новые игроки должны соответствовать тактике команды и сохранять баланс внутри коллектива.