Bavariya jamoasining darvozaboni Manuel Noyer Jahmal Musialaning Jahon klub chempionati chorak finalida PSJga qarshi o‘yinda jarohat olishi bilan bog‘liq holat yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi birinchi bo‘lim yakunida parijlik darvozabon Janluiji Donnarummaga to‘qnashuv natijasida zaxiraga olindi. Yarimhimoyachi shifoxonaga yetkazildi va unga pastki oyoq son suyagi sinishi tashxisi qo‘yilgan.
Noyerning aytishicha, bu vaziyatda bunday harakat qilish to‘g‘ri emas edi. Donnarumma raqibining sog‘lig‘ini xavf ostiga qo‘yishga tayyor edi.
Men unga yaqinlashib, nima bo‘lgani haqida ko‘rishni xohlamaysanmi, deb so‘radim. Bu hurmat belgisi bo‘lib, raqibga yaxshilik tilashdir.
U ham shunday qildi. O‘yin odoblari har doim futbolning ajralmas qismi bo‘lishi kerak.
Men boshqacha munosabatda bo‘lardim, dedi Noyer o‘yindan keyingi intervyusida. Ushbu uchrashuv PSJning 2:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi.

Нойер раскритиковал Доннарумму за то, что он причинил вред Мусияло
Вратарь команды «Бавария» Мануэль Нойер высказался по поводу ситуации, связанной с травмой Джамала Мусиялы в матче четвертьфинала клубного чемпионата мира против ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист был заменен после столкновения с вратарем парижан Джанлуиджи Доннаруммой в конце первого тайма. Полузащитника доставили в больницу, и ему поставили диагноз перелом бедренной кости.
По словам Нойера, в данной ситуации такие действия были неправильными. Доннарумма был готов поставить под угрозу здоровье соперника.
Я подошел к нему и спросил, не хочешь ли ты увидеть, что произошло. Это знак уважения и пожелание добра сопернику.
Он тоже так поступил. Этикет игры всегда должен быть неотъемлемой частью футбола.
Я бы отнесся иначе, сказал Нойер в интервью после матча. Эта встреча завершилась победой ПСЖ со счетом 2:0.