Kompani Musialaning og‘ir jarohatidan norozilik bildirdi
Bavariya jamoasining bosh murabbiyi Vensan Kompani hujumchi yarim himoyachi Jamal Musialaning jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jahon klublar chempionatining chorak finalida birinchi bo‘lim oxirida “PSJ” darvozaboni Janluidji Donnarumma 22 yoshli futbolchining oyog‘iga sakrab tushib, unga og‘ir jarohat yetkazdi. Germaniyalik futbolchi maydonni tark etib, kichik boldir suyagi singanligi gumoni bilan shifoxonaga olib ketildi.
Kompani matnlar orasida kamdan-kam hollarda shunchalik jahli chiqqanini aytdi. U noroziligi o‘yinchilarga emas, balki hayotda futboldan muhimroq narsalar borligiga bog‘liqligini ta’kidladi.
Jamal uchun esa futbol hayot ekanligini eslatdi. “U yaqinda bir qator qiyinchiliklardan o‘tgan edi, endi esa bunday voqea yuz berdi.
Bunday paytlarda o‘zini ojiz his qilasan. Men hali ham jahlim chiqmoqda – bu o‘yin natijasi yoki g‘alaba uchun emas, balki futbolni shunchalik sevgan insonga shunday narsa bo‘lgani uchun”, dedi Kompani matbuot anjumanida.

Футболист Спартака: Наша цель - завоевать чемпионство
Главный тренер команды Бавария Венсан Компани высказался о травме нападающего полузащитника Джамала Мусиалы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В четвертьфинале клубного чемпионата мира в конце первого тайма вратарь "ПСЖ" Джанлуиджи Доннарумма прыгнул на ногу 22-летнего футболиста, нанеся ему тяжелую травму. Немецкий футболист покинул поле и был доставлен в больницу с подозрением на перелом малоберцовой кости.
Компани сказал, что в текстах он редко бывает так зол. Он подчеркнул, что его недовольство связано не с игроками, а с тем, что в жизни есть вещи важнее футбола.
Для Джамала же он напомнил, что футбол — это жизнь. "Он недавно прошел через ряд трудностей, и теперь произошел такой инцидент.
В такие моменты чувствуешь себя беспомощным. Я все еще зол — это не из-за результата игры или победы, а потому что с человеком, который так любит футбол, происходит такое", — сказал Компани на пресс-конференции.