Mor: CSKA o‘yini Chelestini davrida o‘zgarmadi
Sobiq Moskva “Spartak” jamoasi himoyachisi Eduard Mor CSKA jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga Fabio Chelestini kelishi bilan o‘yindagi o‘zgarishlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, shveytsariyalik murabbiy jamoaning asosiy o‘yin uslubini deyarli o‘zgartirmagan, biroq ayrim jihatlarni takomillashtirgan. Morning so‘zlariga ko‘ra, u CSKAda katta qayta qurilish yoki yangi taktika kutilgan edi, ammo amalda jamoaning tezkor o‘ynashi, pastdan hujumga o‘tishi, uzoq uzatmalar o‘rniga qisqa va aniqlik bilan to‘p uzatish uslubi saqlanib qolgan.
Bundan tashqari, jamoa o‘rtasidagi harakatlar yaxshilangan, ko‘p sonli yugurishlar va pozitsiyalarni almashtirishlar davom etmoqda. Fabio Chelestini iyun oyida Marko Nikolich jamoani tark etgach, uning o‘rnini egalladi.
Nikolich Gretsiyaning AEK klubiga o‘tgan edi. CSKA jamoasi 12 iyul kuni Qozon shahrida Rossiya Superkubogi doirasida mamlakat chempioni “Krasnodar”ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Bu uchrashuv jamoalar uchun yangi mavsum oldidan muhim sinov bo‘ladi. Chelestini rahbarligida CSKA o‘z o‘yinini yanada takomillashtirishga intilmoqda.

Mor: Игра ЦСКА не изменилась во время Челести
Бывший защитник московского "Спартака" Эдуард Мор высказал мнение о изменениях в игре команды ЦСКА с приходом Фабио Челестини на пост главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, швейцарский тренер практически не изменил основной стиль игры команды, однако улучшил некоторые аспекты. По словам Морна, ожидалось, что в ЦСКА произойдет большая перестройка или новая тактика, но на практике сохранился стиль быстрой игры команды, перехода в атаку с низов, а также короткие и точные передачи вместо длинных.
Кроме того, улучшилось взаимодействие между игроками, продолжаются многочисленные пробежки и смены позиций. Фабио Челестини занял место после того, как Марко Николич покинул команду в июне.
Николич перешел в греческий клуб АЕК. Команда ЦСКА 12 июля проведет матч против чемпиона страны "Краснодара" в рамках Российского суперкубка в Казани.
Эта встреча станет важным испытанием для команд перед новым сезоном. Под руководством Челестини ЦСКА стремится еще больше улучшить свою игру.