PSJ superkompyuter hisobiga ko‘ra favorit bo‘ldi
Shanba kuni Klub jahon chempionati yarim finalga chiqish uchun so‘nggi chorak final o‘yinlari bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parijning PSJ jamoasi Bavariya klubini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Madridning Real jamoasi esa Dortmundning Borussiya klubiga 3:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Yarim finalda parijliklar 9 iyul kuni “Sivoklar” bilan o‘ynaydi. Bir kun oldin esa Braziliyaning Fluminense va Londonning Chelsi klublari finalga yo‘llanma uchun bahs olib boradi.
Opta superkompyuterining hisob-kitoblariga ko‘ra, turnirning asosiy favoritlari orasida PSJ jamoasi birinchi o‘rinda turibdi va uning g‘alaba qozonish ehtimoli 38,54 foizni tashkil etadi. Ikkinchi o‘rinda Londondagi Chelsi jamoasi bor, uning imkoniyati 33,86 foizni tashkil etadi.
Madridning Real jamoasi esa faqat uchinchi o‘rinda bo‘lib, g‘alaba ehtimoli 24,67 foiz deb baholanmoqda. Eng kam imkoniyatga ega jamoa Braziliyaning Fluminense klubi hisoblanadi, uning g‘alaba ehtimoli atigi 2,93 foizdir.
Turnir davomida jamoalar o‘z imkoniyatlarini namoyish etib, finalga chiqish uchun kurash olib boradi.

PSJ стал фаворитом по версии суперкомпьютера
В субботу прошли последние четвертьфинальные матчи для выхода в полуфинал клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Парижского ПСЖ одержала победу над клубом Бавария со счетом 2:0. Команда Реал из Мадрида победила клуб Боруссия из Дортмунда со счетом 3:2.
В полуфинале парижане сыграют с "Сивоклами" 9 июля. За день до этого клубы Бразилии Флуминенсе и Лондонский Челси будут бороться за выход в финал.
Согласно расчетам суперкомпьютера Opta, команда ПСЖ занимает первое место среди основных фаворитов турнира, и вероятность ее победы составляет 38,54 процента. На втором месте находится команда Челси из Лондона с вероятностью 33,86 процента.
Команда Реал из Мадрида занимает только третье место, и вероятность ее победы оценивается в 24,67 процента. Команда с наименьшими шансами - бразильский клуб Флуминенсе, вероятность его победы составляет всего 2,93 процента.