Londonning "Chelsi" jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Ris Jeyms jahon klublar chempionati yarim final o‘yini oldidan olgan jarohatidan shifo topishga ulguradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliyalik futbolchi "Chelsi"ning chorak finaldagi "Palmeiras"ga qarshi o‘yinida boshlang‘ich tarkibda maydonga tushishi kutilgan edi, biroq o‘yin oldi mashg‘ulot chog‘ida jarohat olib, so‘nggi daqiqalarda maydondan chiqib ketdi. Jurnalist Ben Jeykobning ma’lumot berishicha, Jeymsning ijtimoiy tarmoqlardagi postlariga tayanilsa, jarohat unchalik og‘ir emas va futbolchi sog‘lom holatda.
U yaqin oradagi o‘yinda ishtirok etishga tayyor. "Chelsi" jamoasi 8 iyul, seshanba kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da "Fluminense"ga qarshi maydonga tushadi.
Jamoa va futbolchilar o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish etishga intiladi. Ushbu o‘yin jahon klublar chempionatining muhim bosqichi bo‘lib, har ikki jamoa g‘alaba uchun kurashadi.
Ris Jeymsning maydonga qaytishi "Chelsi"ning himoya chizig‘ini mustahkamlashga yordam beradi. O‘yinning natijasi futbol ishqibozlari tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Рис Джеймс вернется на поле на Чемпионате мира
Правый защитник лондонского "Челси" Рис Джеймс успевает восстановиться от травмы перед полуфинальным матчем чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист ожидал выйти в стартовом составе на четвертьфинальный матч "Челси" против "Палмейраса", однако получил травму во время предматчевой тренировки и покинул поле в последние минуты. По информации журналиста Бена Джейкоба, судя по постам Джеймса в социальных сетях, травма не столь серьезна, и футболист находится в хорошем состоянии.
Он готов участвовать в ближайшем матче. Команда "Челси" выйдет на поле против "Флуминенсе" 8 июля, во вторник, в 22:00 по московскому времени.
Команда и игроки стремятся полностью продемонстрировать свои возможности. Этот матч является важным этапом чемпионата мира клубов, и обе команды будут бороться за победу.
Возвращение Риса Джеймса поможет укрепить защитную линию "Челси". Результат матча ожидается с большим интересом среди футбольных болельщиков.