Ponomaryov Sergeevning Dinamoga o‘tishini yuqori baholadi
Sobiq Moskva CSKA jamoasi futbolchisi Vladimir Ponomaryov Rossiya terma jamoasi hujumchisi Ivan Sergeevning poytaxtning «Dinamo» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
30 yoshli hujumchi bilan uch yillik shartnoma imzolandi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, Sergeev «Dinamo» uchun yaxshi qo‘shilish hisoblanadi.
U jasur va jismonan kuchli futbolchi bo‘lib, klubi uchun foydali bo‘ladi, ayniqsa hozirda Tyukavin yo‘q. Hozircha Gladyshev esa hali tajribasiz hisoblanadi, dedi ekspert «Match TV» telekanaliga.
2024/2025 yilgi mavsumda Sergeev Samaradagi «Krylya Sovetov» jamoasida o‘ynadi. U Premyer-liga doirasida 26 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘qqizta gol urdi va uchta golli uzatma amalga oshirdi.
Shu tariqa, yangi mavsumda «Dinamo» jamoasi hujum chizig‘ini kuchaytirishga umid qilmoqda. Ivan Sergeevning tajribasi va o‘yindagi faolligi klub uchun muhim omil hisoblanadi.

Пономарёв Сергееву высоко оценил переход в Динамо
Бывший футболист московского ЦСКА Владимир Пономарев высказался о переходе нападающего сборной России Ивана Сергеева в столичный клуб «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
С 30-летним нападающим подписан трехлетний контракт. По словам Пономарева, Сергеев является хорошим приобретением для «Динамо».
Он смелый и физически сильный футболист, который будет полезен клубу, особенно сейчас, когда нет Тюкавин. Пока Гладышев еще считается неопытным, - сказал эксперт телеканалу «Матч ТВ».
В сезоне 2024/2025 Сергеев играл за самарские «Крылья Советов». Он провел 26 матчей в рамках Премьер-лиги, забил девять голов и сделал три голевые передачи.
Таким образом, в новом сезоне команда «Динамо» надеется усилить свою атакующую линию. Опыт и активность Ивана Сергеева являются важными факторами для клуба.