Grigoryan Mbappening Realdagi o‘yinini yuqori baholadi
Futbol mutaxassisi Aleksandr Grigoryan Madridning “Real” jamoasining yulduz hujumchisi Kilian Mbappening o‘yinni darajasini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchining dastlabki o‘yinlarida qiyinchiliklarga duch kelganini, ammo keyinchalik 31 ta gol urib, o‘zining ajoyib hujumchi ekanligini ko‘rsatganini ta’kidladi. Ekspert “Match TV” telekanali efirida bergan intervyusida Mbappening dastlab tanqidlar ostida qolganini, o‘yini aniq emasligini, ammo keyin birdaniga ko‘plab gollar urganini aytdi.
Eslatib o‘tish joizki, fransuz hujumchi o‘tgan yil yozida “PSJ” jamoasidan “Qirollik” klubiga erkin agent sifatida o‘tgan. O‘tgan Ispaniya chempionatida Mbappe 31 ta gol urib, mavsum yakunlari bo‘yicha “Oltin poyabzal” sovrinini qo‘lga kiritdi.
Ushbu yutuq uning jahon futbolidagi o‘rnini yanada mustahkamladi va kelajakda ham katta muvaffaqiyatlarga erishishiga ishonch uyg‘otdi. Futbol ixlosmandlari uchun Kilian Mbappening o‘yini katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Григорян высоко оценил игру Мбаппе в Реале
Футбольный специалист Александр Григорян высоко оценил уровень игры звезды мадридского "Реала" Килиана Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что футболист столкнулся с трудностями в своих первых играх, но затем забил 31 гол и продемонстрировал, что является выдающимся нападающим. Эксперт в интервью на телеканале "Матч ТВ" сказал, что Мбаппе изначально подвергался критике, его игра была неясной, но затем он внезапно забил множество голов.
Стоит отметить, что французский нападающий перешел в клуб "Королевский" в качестве свободного агента из команды "ПСЖ" прошлым летом. В прошлом чемпионате Испании Мбаппе забил 31 гол и завоевал приз "Золотая бутса" по итогам сезона.
Этот успех еще больше укрепил его позицию в мировом футболе и вселил уверенность в то, что он достигнет больших успехов в будущем. Игра Килиана Мбаппе вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.