Moskva "Dinamo" jamoasining markaziy hujumchisi Ivan Sergeyev "oq-ko‘k" jamoasiga o‘tishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
30 yoshli hujumchi poytaxt klubi bilan uch yillik mehnat shartnomasini imzoladi. U o‘z fikrlarida eng yaxshi va ijobiy taassurotlar olganini, jamoaga va mashg‘ulotlarga tezda moslashishga intilishini ta’kidladi.
"Dinamo" doimo yaxshi jamoaga ega bo‘lib, muammolar bo‘lmaydi, deydi futbolchining so‘zlarini klub matbuot xizmati. O‘tgan mavsumda Sergeyev Samarqandning "Qanotli Sovetlar" jamoasida o‘ynagan.
U Rossiya premer-ligasida 26 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 3 ta assist qayd etdi. Ivanning tajribasi va mahorati "Dinamo" jamoasining hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Иван Сергеев подписал трехлетний контракт с Динамо
Центральный нападающий московского "Динамо" Иван Сергеев высказал свои мысли о переходе в "бело-голубую" команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
30-летний нападающий подписал трехлетний трудовой контракт с столичным клубом. Он отметил, что получил самые лучшие и положительные впечатления, стремится быстро адаптироваться к команде и тренировкам.
«Динамо» всегда имело хорошую команду, проблем не будет, - говорит футболист, согласно словам пресс-службы клуба. В прошлом сезоне Сергеев играл за самаркандский клуб "Крылья Советов".
Он провел 26 матчей в Российской Премьер-Лиге, забил 9 голов и сделал 3 ассиста. Ожидается, что опыт и мастерство Ивана еще больше усилят атакующую линию "Динамо".
Руководство клуба и болельщики выражают уверенность в том, что футболист добьется успеха в новой команде.